آموزش اندرویدبرنامه اندروید

آموزش روش های پاسخ خودکار به پیامک ها در اندروید

نوشته شده در ۳ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

پاسخ خودکار به پیامک ها در اندروید

روش های پاسخ خودکار به پیامک ها در اندروید

اگر معمولاً سریع به پیام های متنی پاسخ می دهید، اگر مدتی جواب ندهید، افراد نگران نمی شوند. خوشبختانه، تنظیم پاسخ های متنی خودکار در اندروید بسیار آسان است. با استفاده از چند برنامه ، می توانید برای افرادی که سعی می کنند هنگام رانندگی ، در یک جلسه، با شما تماس بگیرند ، پاسخ های خودکار ارسال کنید. در این مبحث روش های پاسخ خودکار به پیامک ها در اندروید با متون موجود آورده شده است.

شما می توانید برای آشنایی با چگونگی شناسایی و رفع مشکل پیکسل سوخته در صفحه نمایش گوشی خود مبحث آموزش روش های حل مشکل پیکسل سوخته در صفحه نمایش گوشی (Burn-In) را مطالعه نمایید.

 

هنگام رانندگی با Android Auto به صورت خودکار پاسخ دهید

اگر در درجه اول علاقه مند به پاسخ خودکار به پیامک ها در اندروید هنگام رانندگی هستید ، Android Auto به شما امکان می دهد با یک ضربه زدن به متن ها پاسخ دهید. این امر در مواردی که ماشین شما دارای یک دستگاه سازگار با Android Android است یا از برنامه Android Auto در تلفن خود استفاده می کنید ، صدق می کند.

برای تنظیم پاسخ های متنی خودکار در Android Auto ، ابتدا برنامه را باز کنید. نوار کناری سمت چپ را بکشید و تنظیمات را انتخاب کنید. در قسمت Notifications ، روی Auto reply ضربه بزنید. در این جا ، می توانید متنی را که هنگام پاسخ گویی خودکار به یک پیام ، ظاهر می شود ، سفارشی سازی کنید.

اطمینان حاصل کنید که Show message notifications و یا Show group message notifications را نیز فعال کنید. در غیر این صورت ، شما نمی دانید چه پیامی وارد می شود و نمی توانید به صورت خودکار پاسخ دهید.

اکنون ، هنگامی که می بینید یک اعلان برای پیام وارد شده است ، می توانید روی قسمت پاسخ خودکار ضربه بزنید تا پیام خودکار خود را با یک ضربه سریع ارسال کنید. به علاوه ، این کار برای همه برنامه های پیام رسانی خودکار پشتیبانی شده اندرویدی (مانند WhatsApp و Telegram) ، نه فقط پیامک ، کار می کند. در حالی که کاملاً اتوماتیک نیست ، اما راهی مطمئن تر برای پاسخ به پیام در جاده در صورت لزوم است.

موارد فوق برای رانندگی بسیار عالی است ، اما در پاسخ دادن خودکار به متون موجود در Android می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. یکی از بهترین برنامه ها SMS Auto Reply Text Message  است که بیشتر ویژگی های خود را به صورت رایگان ارائه می دهد.

دانلود:  SMS Auto Reply Text Message

 

شروع با SMS Auto Reply

پس از نصب برنامه ، می توانید از طریق مرور اولیه اقدام کنید و شروع به تنظیم قوانین پاسخ خودکار خود کنید. برای شروع ، روی Add/Edit  در صفحه اصلی ضربه بزنید.

در بالا مشاهده خواهید کرد که الگوی Busy بصورت پیش فرض انتخاب شده است. می توانید برای تغییر در دیگران مانند رانندگی ، جلسه یا فیلم ، روی این ضربه بزنید. هرکدام پیام از پیش تعیین شده خود را دارد که می توانید در قسمت پیام ویرایش کنید.

اگر می خواهید یک الگوی پاسخ جدید ایجاد کنید ، روی نماد به اضافه در بالا سمت راست ضربه بزنید و نامی برای آن انتخاب کنید. قبل از ادامه، مطمئن شوید که SMS را  Select channel to reply to را انتخاب کرده اید ، بنابراین پاسخ دهنده روی پیام های متنی کار می کند.

 

ارسال پیام برای مخاطبین خاص

در مرحله بعد ، می توانید به صورت اختیاری ارسال پیام شخصی شده به مخاطبین خاص را انتخاب کنید. این کار به شما امکان می دهد یادداشت شخصی تر برای افرادی که به خوبی می شناسید و یا مثلاً انتظار پیام دارید را بگذارید.

روی نماد Pencil کنار Personalized List ضربه بزنید تا مخاطبین یا گروه های تماسی را انتخاب کنید که پیام خاص باید به آن جا برود. پس از انتخاب مخاطبین ، پیام را برای آنها تایپ کنید.

شما هم چنین یک Don’t Reply List را مشاهده می کنید. این به شما امکان می دهد شماره هایی را که نمی خواهید به آن ها به صورت خودکار پاسخ دهید را تعیین کنید. به عنوان مثال ، می توانید شماره های خودکار مانند اعلان های بانکی را حذف کنید.

وقتی کارتان تمام شد ، روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات خود را در الگوی فعلی نگه دارید.

 

تنظیم یک دوره زمانی برای پاسخ ها

در مرحله بعد ، می خواهید زمانی را برای اجرای پاسخ دهنده خودکار تنظیم کنید. برای پیکربندی این گزینه ، Set Time را در صفحه ویرایش یا صفحه اصلی انتخاب کنید.

از قسمت های From و To در قسمت بالای صفحه استفاده کنید تا مشخص شود که چه زمانی سرویس باید فعال باشد. از آن جا ، شما سه گزینه برای نحوه عملکرد پاسخ ها دارید:

  • گزینه Run by Time را انتخاب کنید تا در هر زمان انتخاب شده پاسخ دهنده را فعال کنید.
  • Run by Date در یک بازه زمانی از تاریخ هایی که انتخاب کرده اید ، در دوره زمانی که انتخاب کرده اید به پیام ها پاسخ خواهد داد.
  • برای استفاده از پاسخ دهنده برای مدت زمانی که فقط در روزهای خاصی از هفته انتخاب کرده اید ، Run by Days را انتخاب کنید. اگر می خواهید آن را به همان روش در هفته های آینده انجام دهید ، Repeat Weekly را بررسی کنید.

روی save‌ ضربه بزنید و به صفحه روشن / خاموش بروید. در اینجا ، این برنامه به شما اطلاع می دهد که به دلیل محدودیت های اندرویدی ، فقط با پیام های متنی SMS کار می کند. این بدان معناست که با تماسهای تلفنی و MMS مانند سابق سازگار نیست.
تنظیم پاسخگویی خودکار

در صفحه روشن / خاموش ، همه قوانین پاسخ خودکار که ایجاد کرده اید را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید پروفایل های متفاوتی را برای زمان های مختلف یا گروه های مختلف ایجاد کنید ، می توانید مراحل بالا را برای تنظیم هر چه بیشتر قوانین تکرار کنید.

برای فعال کردن پاسخ های خودکار ، نوار لغزنده را در کنار یک قانون فعال کنید. هنگامی که شما این کار را انجام می دهید ، برنامه از شما درخواست می کند دسترسی به اعلان را فعال کنید بنابراین می داند چه زمانی یک پیام متنی دریافت می کنید. هم چنین از شما می خواهد بهینه سازی باتری (disable battery optimization) را غیرفعال کنید و اجازه دسترسی به اطلاعات نامحدود را بدهید تا بتواند به درستی کار کند.

این مجوز، دسترسی زیادی به نظر می رسد ، اما برای عملکرد برنامه همان طور که در نظر گرفته شده ضروری است.

هنگامی که یک قانون در حال اجرا است ، می توانید آن را در این صفحه با رنگ آبی برجسته کنید.

 

تنظیمات Auto Responder و سایر ویژگی ها

این تنها کاری است که برای شروع کار با Auto Responder لازم است. این سرویس چند مورد اضافی دارد که باید درباره آنها بدانید.

پس از اجرای قانون، روی گزارشات در صفحه اصلی ضربه بزنید تا اطلاعات مربوط به پیام هایی که در هنگام فعال بودن آن پروفایل ارسال شده است را مشاهده کنید. در نوار کناری سمت چپ ، می توانید از ابزار پشتیبان گیری استفاده کنید تا پیکربندی های خود را در Google Drive ذخیره کنید.

هم چنین در این نوار کناری ، منوی تنظیمات را پیدا خواهید کرد که ارزش بررسی دارد. به عنوان مثال ، Send only one reply را فعال کنید و برنامه در یک بازه زمانی به چندین پیام از همان شخص پاسخ نمی دهد. طبق قوانین پاسخ ، شما هم چنین می توانید فقط به مخاطبین ، غیر مخاطبین یا لیست های شخصی خود پاسخ دهید.

هم چنین می توانید شماره های کوتاه را نادیده بگیرید ، که ایده خوبی است زیرا اکثر پیام های خودکار از شماره کد کوتاه تهیه می شوند.

پاسخ خودکار برای باز کردن ویژگی های بیشتر ، چند خرید درون برنامه را ارائه می دهد. این موارد شامل پاسخ گویی خودکار به پیام های فیس بوک و واتس اپ ، تنظیم هشدار در پایان قوانین و اضافه کردن حالت پیش فرض است.

 

گزینه های پاسخ خودکار بیشتر با IFTTT

اگر به دلایلی راه حل فوق را دوست ندارید ، همیشه می توانید پاسخ های خودکار خود را با IFTTT ایجاد کنید.

ابتدا در IFTTT ثبت نام کنید و با نصب برنامه بر روی تلفن Android خود سرویس پیام کوتاه Android را فعال کنید. از آنجا ، می توانید از پیام های متنی Android به عنوان محرک و عملکرد برنامه های جدید استفاده کنید.

شما فقط در اینجا محدود به خلاقیت خود هستید. به عنوان مثال ، شما می توانید از New SMS received matches search برای گرفتن پیام های حاوی کلمات خاص استفاده کنید. سپس این اقدام می تواند یک پیام کوتاه را در پاسخ ارسال کند تا به آن ها اطلاع دهد که شما در دسترس نیستید.

دانلود: IFTTT (رایگان)

 

منبع