شبکه های اجتماعیواتساپ

آموزش پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

اگر شما یک کاربر دائمی واتساپ هستید، ممکن است متوجه شوید که داده ها و حافظه های واتساپ می توانند فضای قابل توجهی از فضای ذخیره سازی تلفن های آیفون، آیپد یا آندروید را به خود اختصاص دهند و بنابراین منطقی است برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی گوشی برخی از کاربران بخواهند حافظه پنهان و داده های واتساپ را پاک کنند. همچنین، برخی از کاربران ممکن است بخواهند داده های واتس اپ را در راستای حفظ حریم خصوصی حذف کنند. ما در این مبحث به آموزش پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون می پردازیم.

یکی از راه های پاک کردن داده های واتساپ این است که به معنای واقعی کلمه کاملاً موضوعات و مکالمات پیام را به طور کامل از برنامه حذف کنید ، اما همچنین می توانید به شکل خاص تر اطلاعات بیشتری از جمله اندازه فضای ذخیره سازی هر نوع داده را که قصد حذف آنها را دارید ببینید.

حذف پیام ها و فایل ها در واتساپ بدون عواقب نیست و با پاک کردن کامل، موضوعات مربوط به پیام ها و کلیه عکس های موجود در آنها، گیف ها، فیلم ها، پیام های صوتی، اسناد، برچسب ها و سایر اطلاعات موجود در واتساپ و مکالمات مختلف را حذف می کنید. خوشبختانه واتساپ سطح کنترلی در مورد حذف کردن به شما می دهد که اگر فقط می خواهید عکس یا فیلم یا یک موضوع خاص درمورد یک مخاطب خاص را حذف کنید، بتوانید این کار را انجام دهید.

شما می توانید آخرین نسخه برنامه واتساپ را برای اندروید از لینک Google play و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

نکته: همچنین می توانید برای آشنایی با چگونگی غیرفعال کردن اضافه شدن شما به گروه های واتساپی بدون اجازه شما مبحث آموزش جلوگیری از اضافه شدن خودکار در گروه های واتساپ را مطالعه نمایید.

 

نحوه پاک کردن داده ها ، حافظه پنهان واتساپ از آیفون

واتساپ با حذف داده های از این طریق، به شما امکان می دهد که ببینید هر رشته پیام چه مقدار از حافظه آیفون را اشغال کرده است.

۱. واتساپ را باز کرده و روی Settings (در گوشه برنامه) ضربه بزنید.

۲. Data and Storage Usage را پیدا کنید.

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

۳. برای یافتن و انتخاب Storage Usage، به پایین بروید

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

۴. در اینجا لیستی از مکالمات و موضوعات به همراه حجم کلی حافظه اشغال شده توسط هر موضوع را پیدا خواهید کرد، روی هر یک از این موضوعات یا گفتگوها که مایل به پاک کردن آن هستید ضربه بزنید تا روی داده های آن گفتگوی خاص برای پاک کردن اقدام کنید.

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

۵. به لیست جزئیات مربوط به مکالمه با آن مخاطب بروید (عکس ها، گیف ها، فیلم ها، پیام های صوتی، اسناد، استیکرها، و غیره ) و سپس بر روی Manage ضربه بزنید.

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

۶. انواع داده های که می خواهید پاک و حذف شوند یا همه آنها را انتخاب کنید و سپس روی Clear ضربه بزنید

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون

۷. با ضربه زدن دوباره روی Clear، آن داده ها را از WhatsApp پاک کنید

پاک کردن حافظه کش واتساپ در آیفون
۸. در مورد سایر مخاطبین و موضوعات گفتگو مطابق میل خود این کار را تکرار کنید.

بسته به میزان استفاده شما از WhatsApp و اینکه چه نوع محتوا و داده هایی را در واتس اپ به اشتراک می گذارید، این موضوعات گفتگو می توانند فضای زیادی را به خود اختصاص دهند. همچنین می توانید برخی از تنظیمات WhatsApp را جوری تنظیم کنید تا برای صرفه جویی در حافظه آیفون شما، ذخیره برخی از عکس ها و فیلم ها در آیفون به طور خودکار متوقف شود.

جالب اینجاست که برخی از کاربران گزارش داده اند که حذف حافظه پنهان برنامه به صورت دستی ممکن است گاهی اوقات اثرات مفیدی در آزاد کردن فضای ذخیره سازی در iPhone یا iPad داشته باشد. البته شما می توانید همچنین در مورد حذف سایر داده های ذخیره شده در iOS برای کاهش حافظه سیستم iOS نیز تلاش کنید. این مطلب تمرکز بر پاک کردن داده های ذخیره شده و حافظه پنهان واتساپ در آیفون است ، اما احتمالاً در اندروید نیز به همین روش کار انجام می شود.

 

منبع