اینترنتموبایل

آموزش کامل مخفی کردن اکانت اینستاگرام

نوشته شده در ۴ سال پیش | ۱۸۸ دیدگاه ارسال شده است

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

آموزش مخفی کردن اکانت اینستاگرام از دید افرادی که شماره ما را دارند

قطعا افراد زیادی شماره ی تماس ما را در اختیار دارند که ممکن است به دلایل مختلف در اختیار آن ها گذاشته باشیم یا حتی فرد دیگری این شماره را به آن ها داده باشد. در این میان مطمئنا کسانی هستند که شاید دل مان نخواهد از طریق شماره ی تماس به اکانت شبکه های اجتماعی ما همچون اینستاگرام دسترسی پیدا کنند. همان طور که می دانید هر فردی که شماره ی تلفن شما را در مخاطبین خود ذخیره کرده است می تواند به راحتی حساب اینستاگرام شما را پیدا کند. برای پیدا کردن اکانت مخاطبین خود تنها کافی است که به حساب کاربری اینستاگرام خود رفته و به صفحه Find Friends بروید سپس می توانید حساب مرتبط با شماره تلفن های ذخیره شده در مخاطبین را پیدا می کند. در این مبحث با آموزش کامل مخفی کردن اکانت اینستاگرام  با ما همراه باشید.

شما می توانیدآخرین نسخه برنامه اینستاگرام را برای اندروید از لینک Google Play و برای سیستم عامل ios از لینک App Store دانلود نمایید.

نکته: همچنین برای آشنایی با چگونگی دانلود اطلاعات حساب کاربری خود در اینستاگرام، مبحث آموزش دانلود اطلاعات اکانت در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

 

قدم اول مخفی کردن اکانت اینستاگرام: حذف شماره ی تلفن خود از اینستاگرام

اولین و اساسی ترین قدم در مخفی کردن حساب اینستاگرام از دید افرادی که شماره ی تلفن شما را دارند، حذف شماره ی تلفن تان از حساب اینستاگرام تان است. همانطور که می دانید هنگام ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام ، از شما خواسته می شود شماره تلفنی را به عنوان رابطی برای افزودن مخاطبین از تلفن خود در اینستاگرام وارد کنید. در نتیجه با حذف شماره ی تلفن خود از حساب اینستاگرام تان ، دیگر اکانت تان در بخش Find Friends ، در زیر قسمت Contacts سایر کابران ظاهر نخواهد شد. البته حذف شماره از اکانت اینستاگرام به دو شرط ممکن است:

 • یک ایمیل تأیید شده به حساب خود اختصاص داده باشید.
 • قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را برای اکانت خود فعال نکرده باشید.

 

به منظور افزودن یک ایمیل به اکانت اینستاگرام خود:

۱. از گوشه ی پایین صفحه بر روی آیکون پروفایل خود ضربه بزنید.

۲. گزینه ی Edit Profile را انتخاب کنید.

۳. حال به بخش Private Information بروید و ایمیل خود را وارد کنید.

۴. سپس برای تأیید حساب یک ایمیل به آدرس ایمیلی که وارد کرده اید ارسال می شود. که با مراجعه به آن می توانید حساب خود را تایید کنید.

 

در قدم بعد باید در صورتی که تایید هویت دو مرحله ای را برای اکانت خود فعال کرده اید، غیر فعال کنید. بدین منظور:

۱. از گوشه ی پایین صفحه بر روی آیکون پروفایل خود ضربه بزنید.

۲. بر روی آیکون سه خط ضربه بزنید.

۳. گزینه ی Settings را انتخاب کنید.

۴. حال گزینه ی Privacy and Security را انتخاب کنید.

۵. بر روی Two-Factor Authentication ضربه بزنید. (اگر این گزینه را پیدا نکرید بدین معنی است که این قابلیت برای شما غیر فعال است.)

۶. در منوی Two-Factor Authentication دکمه ی لغزده ی گزینه Text Message را غیرفعال کنید. همچنین دکمه ی لغزنده ی گزینه ی Authentication App را می توانید به اختیار غیرفعال کنید. به این ترتیب تایید هویت دو مرحله ای غیر فعال می شود.

 

پس از سپری کردن دو مرحله ی بالا، حال می توانید شماره ی خود را از اکانت تان حذف کنید. بدین منظور:

۱. از گوشه ی پایین صفحه بر روی آیکون پروفایل خود ضربه بزنید.

۲. گزینه Edit Profile را انتخاب کنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

۳. حال از بخش Private Information شماره ی تلفن خود را حذف کنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

پس از حذف شماره ی تلفن دیگر حساب کاربری شما در قسمت Contacts در بخش Find Friends در تلفن های دیگران نشان داده نمی شود.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

قدم دوم: حذف لینک فیسبوک از اینستاگرام

این قدم مخصوص افرادی است که در فیسبوک حساب کاربری دارند. علاوه بر شماره تلفن، اگر شخصی در فیسبوک شما را به دوستان خود اضافه کرده است ، می تواند حساب اینستاگرام شما را از طریق بخش Follow Facebook Friends پیدا کند.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

در صورتی که نمی خواهید پروفایل اینستاگرام شما در بخش Facebook Friends حساب های اینستاگرام افراد دیگر ظاهر شود از طریق زیر عمل کنید:

۱. از گوشه ی پایین صفحه بر روی آیکون پروفایل خود ضربه بزنید.

۲. بر روی آیکون سه خط ضربه بزنید.

۳. گزینه  Settings را انتخاب کنید

۴. بر روی گزینه ی Account و سپس Linked Accounts ضربه بزنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

۵. در بخش Linked Accounts اکانت های لینک شده به اکانت اینستاگرام خود نظیر فیسبوک و توییتر را مشاهده می کنید. بر روی Facebook ضربه بزنید سپس گزینه ی Unlink Account را انتخاب کنید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

به این ترتیب لینک فیسبوک از اکانت اینستاگرام شما حذف می شود و دیگران نمی توانند اکانت شما را از بخش Follow Facebook Friends در اینستاگرام پیدا کنند.

 

قدم سوم: غیر فعال کردن پیشنهاد اکانت های مشابه

آخرین قدم شما در جلوگیری از افراد ناخواسته در پیدا کردن حساب اینستاگرام شما ، غیرفعال کردن پیشنهاد اکانت های مشابه است. وقتی شخصی یک پروفایل اینستاگرام را دنبال کند، اینستاگرام پیشنهادی از پروفایل های مشابهی را که ممکن است فرد دوست داشته باشد آن ها را نیز دنبال کند ، در اختیار او می گذارد ، مانند دوستان مشترک یا افراد دیگری که احتمالاً آن ها را می شناسد. این احتمال وجود دارد که گاهی اکانت شما نیز در بین اکانت های پیشنهادی ظاهر شود. البته شما می توانید این قابلیت را به آسانی غیرفعال کنید.

نکته ی عجیب این جاست که شما نمی توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی خود به این ویژگی دسترسی پیدا کنید و باید از طریق مرورگر تان به اکانت اینستاگرام خود وارد شوید. پس از آن:

۱. به پروفایل خود بروید.

۲. بر روی گزینه ی Edit Profile کلیک کنید.

۳. از پایین صفحه تیک گزینه ی Similar Account Suggestions را بردارید.

مخفی کردن اکانت اینستاگرام

به این ترتیب دیگر اکانت شما در بخش اکانت های پیشنهادی از طرف اینستاگرام ظاهر نمی شود.

با انجام سه عمل فوق می توانید از دسترسی افراد ناخواسته به اکانت خود جلوگیری کنید. همچنین برای محافظت بیشتر از اکانت خود می توانید نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید:

 • اکانت خود را خصوصی کنید.
 • عکس خود را بر روی پروفایل تان نگذارید.
 • از آوردن اسم واقعی و بیوگرافی که در آن اطلاعات شخصی شما آورده شده در پروفایل تان خودداری کنید.
 • افراد ناخواسته را بلاک کنید.

 

منبع

۱۸۸ دیدگاه را شما می توانید ببینید
1 3 4
 1. گلی گفت:
  سلام ببخشید مم یک ایدی رو در اینستاگرام وقتی یه حرفی سرچ میکنم بالا میاد توی سرچ حالا به دلایلی نمیخوام تو قسمت سرچ اون شخص دیده بشه و اینکه نمیخوام بلاکش کنم باید چیکار کنم؟
 2. عفت گفت:
  سلام. چطوری About در اینستاگرام را مخفی کنیم. زمانی که روی سه نقطه میزنی گذینه About دیده میشه که مال چه سالی است و چند بار تغییر کرده
 3. hiyori گفت:
  سلام من اینستا ریختم بعد قبلا ریخته بودم اینجوری نبود…الان با ایمیل اکانت و ساختم اما هی پیام میده شماره تلفن وارد کنید یعنی هی میاد رو صفحه چیکار کنم؟!
 4. معین گفت:
  ببخشید ایا امکانش هست ازتون مشادره بگیزیم.
  سپاسکذار از سایت خوبتون.
1 3 4