آموزش اندروید

آموزش غیر فعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم – تازه کار

نوشته شده در ۲ ماه پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

آموزش غیر فعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم

Google Assistant یا همان دستیار هوشمند گوگل که از نام آن مشخص است متعلق به شرکت گوگل می باشد و اولین بار به صورت رسمی در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد و از آن زمان تا به الان پیشرفت قابل توجهی داشته و روز به روز به قابلیت های آن افزوده شده است. در حالیکه گوگل اسیستنت ابزاری قدرتمند می باشد اما ممکن است موجب نارضایتی برخی از کاربران نیز شده باشد. دلیل آن نیز این است که این ابزار عملکرد دکمه هوم گوشی را از بین می برد و تماما به خودش اختصاصی می دهد. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم تا نحوه غیرفعالسازی اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم را به شما آموزش دهیم.

همچنین می توانید آخرین نسخه برنامه Google Assistant را برای اندروید از لینک Google play و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

نکته: شما می توانید برای آشنایی باچگونگی تنظیم Google Assistant جهت خواندن پیام ها از جمله تمام پیامک های دریافتی گوشی و پیام های شبکه های اجتماعی مثل Telegram و Whatsapp مبحث آموزش تنظیم Google Assistant جهت خواندن پیام ها را مطالعه نمایید.

 

Google Assistant چیست؟

Google Assistant دستیار صوتی و اختصاصی شرکت گوگل است که در واقع نسخه تکامل یافته دستیار قبلی اندروید یعنی Google Now می باشد که توسط گوگل لغو شد. Google Assistant به‌ عنوان بخشی از برنامه پیام‌ رسان هوشمند گوگل الو راه‌ اندازی شد و پس از مدت کوتاهی، دستیار گوگل در گوشی‌ های پیکسل گوگل ظاهر شد. در آن زمان فقط کاربران پیکسل می‌توانستند از این دستیار استفاده کنند؛ اما امروزه، هرکسی که اندروید ۵ یا نسخه‌ های جدیدتر را داشته باشد می‌تواند گوگل اسیستنت را روی دستگاهش نصب کند.

Google Assistant عملکردی مشابه سیری در اپل، آمازون الکسا و مایکروسافت کورتانا دارد و وظایف متعددی را  توسط  ارتباط کلامی برعهده می گیرد.  این سرویس علاوه بر پشتیبانی از Android Wear برای iOS هم اپلیکیشن دارد. خط تولید اسپیکرهای هوشمند Google Home نیز از توانمندی‌های Google Assistant بهره می‌برند.

همانطور که گفتیم با فشردن دکمه هوم گوشی گوگل اسیستنت اجرا می شود و این موضوع باعث ایجاد مزاحمت برای برخی از کاربران گوشی های اندروید شده است که دائما از دکمه هوم تلفن همراه خود استفاده می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه غیرفعالسازی اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم را به شما آموزش دهیم.

 

مراحل غیرفعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم

۱. ابتدا وارد بخش Settings یا تنظیمات تلفن همراه خود شوید.

۲. سپس گزینه Apps & Notifications را انتخاب کنید.

نکته: توجه داشته باشید که به توجه به سیستم عامل تلفن همراهتان این گزینه می تواند متفاوت باشد.

آموزش غیر فعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم

۳. در منوی جدیدی که برای شما نمایان می شود بر روی گزینه Default apps کلیک نمایید.

آموزش غیر فعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم

۴. سپس وارد بخش Assist & Voice Input شوید.

آموزش غیر فعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم

۵. در این مرحله کافیست گزینه‌ی Assist app را انتخاب کنید.

آموزش غیر فعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم

۶. در مرحله جدید لیستی از اپلیکیشن‌ها برای شما ظاهر می شود که در این بین گوگل به عنوان دستیار هوشمند انتخاب شده است. کافیست گزینه None را انتخاب کنید.

آموزش غیر فعال کردن اجرای Google Assistant با فشردن دکمه هوم

بدین ترتیب از این پس با فشردن دکمه هوم تلفن همراه خود گوگل اسیستنت اجرا نمی شود و تنها با اجرا و صدا زدن آن می توانید از این ابزار استفاده نمایید. با استفاده از روش گفته شده در بالا می توانید مجددا از دکمه هوم خود استفاده کنید.