اینترنت

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی – تازه کار

نوشته شده در ۱ ماه پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

این روزها در هر خانه چند سیم‌کارت بلا استفاده وجود داشته که در صورت عدم نیاز می‌توانید آن‌ها را سلب امتیاز کنید تا از خطرات احتمالی مفقودی سیم‌کارت و ماجراهای بعد آن مصون بمانید. سلب امتیاز از سیم کارت به دو روش حضوری و غیر حضوری صورت گرفته که در روش اول بایستی سیم‌کارت‌تان فعال و در دسترس باشد. در ادامه با این دو روش آشنا می‌شویم.

شما می توانید برای آشنایی با دو روش تهیه اسکن از مدارک با گوشی اندروید به همراه لینک دانلود آخرین نسخه برنامه های معرفی شده برای اسکن اسناد مبحث آموزش روش های گرفتن اسکن از مدارک در گوشی اندروید را مطالعه نمایید.

 

روش غیرحضوری سلب امتیاز از سیم کارت

با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت قرنطینه و فاصله اجتماعی، می‌توانید از طریق سامانه دولت همراه جهت سلب مالکیت سیم‌کارت‌های‌تان اقدام کنید. همچنین اپلیکیشن‌های همراه من، ایرانسل من و رایتل من نیز قابلیت سلب سیم کارت را در اختیار مشتریان‌شان قرار داده‌اند که مشترکان هر یک از این اپراتورها می‌توانند به صورت مستقیم به این سامانه‌ها مراجعه کنند.

سامانه دولت همراه در دو نسخه موبایل و وب در دسترس کاربران است. برای استفاده از خدمات دولت همراه ابتدا بایستی با ثبت شماره تلفن خود، پس از دریافت کد فعال‌سازی به سامانه وارد شوید. لازم به ذکر است که این خط تلفن همراه حتما بایستی به نام خود شما باشد.

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

در صورتی که برای اولین بار از خدمات دولت همراه الکترونیک استفاده می‌کنید، نیاز است تا پروفایل خود را تکمیل و کد ملی و تاریخ تولدتان را وارد کنید. سپس در صورت صحت اطلاعات وارده پیامکی مبنی بر این که اطلاعات هویتی شما توسط ثبت احوال تایید شده را دریافت خواهید کرد.

حال می‌توانید از خدمات دولت همراه از قبیل پرداخت قبوض، ثبت اسناد و املاک، استعلام مدرک تحصیلی و… استفاده کنید. برای سلب مالکیت سیم‌کارت‌هایی که به نام شما هستند بایستی به بخش «مالکیت سیم‌کارت» بروید که می‌توانید آن را از طریق نوار کشویی صفحه اول پیدا و انتخاب کنید.

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

در صفحه جدید لازم است اپراتور سیم‌کارتی که می‌خواهیت مالکیت آن را سلب کنید، انتخاب نمایید که پس از آن به سامانه اپراتورتان ارجاع داده خواهید شد.

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

برای استفاده از خدمات اپراتور خود بایستی شماره سیم کارتی که می‌خواهید امتیاز آن را سلب کنید وارد کرده و پس از دریافت رمز یک بار مصرف وارد سامانه اپراتور شوید. با توجه به این که اپراتورهای مختلفی در کشور فعال هستند تنها به یکی از آن‌ها اشاره می‌کنیم، البته روند سلب امتیاز برای تمامی اپراتورها تقریبا شبیه به هم است.

با رفتن به بخش مدیریت سیم‌کارت، می‌توانید جهت سلب امتیاز آن اقدام کنید.

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

در صورتی که قصد سلب امتیاز سیم‌کارت خود را دارید، گزینه درخواست سلب امتیاز را انتخاب کنید. اگر در ۲۴ ساعت گذشته درخواست سلب امتیاز را ثبت کرده و از درخواست خود منصرف شده‌اید، گزینه لغو سلب امتیاز را انتخاب کنید.

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

با انتخاب گزینه درخواست سلب امتیاز، توافق نامه‌ای به شما نمایش داده شده که با اجرای آن حق اشتراک سیم کارت وارد شده به کلی از شما سلب و بازیابی آن (پس از گذشت ۲۴ ساعت) امکانپذیر نخواهد بود.

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

با تایید توافق نامه، رمز یک بار مصرفی به سیم‌کارت شما ارسال خواهد شد که با وارد کردن آن، درخواست‌تان ثبت و به آن رسیدگی خواهد شد.

آموزش روش های سلب امتیاز از سیم کارت به صورت اینترنتی

روش حضوری حذف مالکیت سیم کارت

یکی از مزیت‌های این روش آن است که سیم‌کارت‌هایی که به نام شما بوده اما در دسترس‌تان نیستند را نیز سلب مالکیت کنید. در حالی که در روش غیر حضوری بایستی سیم‌کارت فعال بوده تا کد یکبار مصرف برای آن ارسال شود.

برای سلب امتیاز حضوری می‌توانید به دفتر اپراتور خود در نزدیکی محل زندگی و کارتان رفته و با به همراه داشتن مدارک هویتی، فرم مربوطه برای سلب امتیاز سایر سیم کارت‌های خود را تکمیل و سپس به دفتر اسناد رسمی بروید تا امضا و اثر انگشت شما گواهی شود. حال با تحویل فرم مربوطه به دفتر اپراتور، فرایند سلب مالکیت سیم‌کارت‌های شما صورت خواهد پذیرفت.

 

منبع