اینترنتموبایل

آموزش حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

آموزش حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

اگر شما هم از کاربران فعال اینستاگرام باشید، قطعا کار نکردن دوربین اینستاگرام برای شما عجیب و مشکل بزرگی در این برنامه خواهد بود. برخی از کاربران نیز گزارش داده اند که در یک مشکل، دوربین گوشی در برنامه باز نمی شود. اینگونه عملا کاربرد بسیاری از قسمت های برنامه برای شما بلااستفاده می شود. اما این مشکل هم با انجام برخی از راه حل ها قابل رفع شدن است. در این مبحث راه های حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام به شما آموزش خواهیم داد.

شما می توانید آخرین نسخه برنامه اینستاگرام را برای اندروید از لینک Google Play و برای سیستم عامل ios از لینک App Store دانلود نمایید.

نکته: همچنین برای آشنایی با نحوه آنبلاک کردن در اینستاگرام مبحث آموزش آنبلاک کردن شخص و پیج در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

 

کار نکردن دوربین اینستاگرام، بررسی مجوز ها

اولین قدم شما باید بررسی مجوز ها باشد. هر برنامه ای که بخواهد از دوربین گوشی استفاده کند، شما باید اجازه آن را بدهید. گاهی ممکن است به اشتباه این اجازه را نداده باشید و یا به صورت خودکار لغو و محدود شده باشند. برای بررسی بیشتر وارد تنظیمات (Settings) گوشی بشوید. روی Apps تاچ کرده و برنامه Instagram را پیدا کنید. حال بخش Permissions را باز کنید.

حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

مطمئن شوید که مجوز Camera فعال باشد. در غیر اینصورت آن را فعال کنید. با این کار باید مشکل شما رفع شود. در غیر اینصورت راه های بعدی را امتحان کنید.

 

حذف حافظه کش و دیتا برای رفع مشکل دوربین اینستاگرام

وجود داده های معیوب در حافظه کش و دیتا اینستاگرام، می تواند باعث بروز مشکلات مختلفی شود. بنابراین با حذف حافظه کش و دیتا برنامه، اقدام به حذف این قسمت از حافظه برای برنامه اینستاگرام کنید. در پایان گوشی را ریستارت کرده و مشکل را تست کنید.

حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

 

آپدیت کردن برنامه برای حل مشکل باز نشدن دوربین در اینستاگرام

همچنان ممکن است مشکل از خود برنامه باشد که در اینصورت با ارائه به‌روزرسانی های جدید رفع می شود. پس برنامه را به آخرین نسخه منتشر شده در اپ استور آپدیت کنید.

حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

 

حذف و نصب مجدد برنامه برای رفع مشکل

اگر همچنان با این مشکل رو به رو هستید، ابتدا برنامه را به صورت کامل از گوشی خود حذف کنید. سپس گوشی را ریستارت کرده و مجدد آخرین نسخه اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

با این روش تقریبا اکثر مشکلات رفع می شود.

 

آپدیت سیستم عامل گوشی برای رفع علت متوقف شدن دوربین اینستاگرام

مشکلات موجود در سیستم عامل و ناسازگاری آن با برنامه را فراموش نکنید. مطمئن شوید که آخرین نسخه از سیستم عامل ارائه شده توسط سازنده را استفاده می کنید.

حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

 

استفاده از یک برنامه دوربین (تنظیمات دوربین اینستاگرام)

اگر از برنامه های دوربین مختلفی استفاده می کنید، ممکن است همین موضوع دلیل مشکل شما باشد. برای برنامه هایی مانند اینستاگرام، باید دوربین اصلی گوشی به صورت دوربین پیش فرض فعال شده باشد. برای بررسی به تنظیمات رفته و وارد Apps شوید. حال به Settings برای دسترسی به تنظیمات برنامه ها بروید. روی Default Apps تپ کرده و Camera را انتخاب کنید. برنامه دوربین فابریک و اصلی گوشی را به عنوان دوربین پیش فرض انتخاب کنید.

حل مشکل کار نکردن دوربین در اینستاگرام

 

رفع مشکل باز نشدن دوربین در اینستاگرام با Wipe کردن حافظه کش و دیتا

مشکل اکثر کاربران تا اینجا رفع می شود. اما اگر هنوز درگیر این مشکل هستید، باید اقدام به Wipe کردن حافظه کش از طریق Recovery کنید.

 

ریست فکتوری گوشی برای حل مشکل استفاده از دوربین اینستاگرام

قبل از بازیابی تنظیمات کارخانه اندروید، توجه داشته باشید که با این کار تمامی اطلاعات موجود در حافظه گوشی به طور کلی پاک می شود. پس قبل از این کار از فایل های مورد نیاز خود حتما بکاپ تهیه کنید.

آخرین راه حلی که می توانید امتحان کنید، بازگشت تنظیمات به داده های کارخانه است. برای این کار مطلب آموزش ریست فکتوری اندروید را مطالعه کرده و یا دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

  1. به تنظیمات گوشی بروید.
  2. وارد قسمت Backup and Restore شوید.
  3. حال گزینه Factory Data Reset را انتخاب کنید.
  4. روی گزینه Reset Device تاچ کرده و سپس Erase Everything را انتخاب کنید.
  5. با وارد کردن رمز عبور خود، این فرآیند آغاز می شود و مدتی طول می کشد، تا پایان آن صبر کنید.

منبع