اینترنتتکنولوژی

پینترست چیست؟

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

پینترست

پینترست چیست؟

برنامه پینترست در واقع ترکیبی از دو کلمه Pin به معنای پونز و Intrest به معنای علاقمندی ها می باشد به این دلیل که درواقع پینترست خود را این گونه معرفی می کند که تخته ای از مجموعه عکس ها و تصاویر با مضمون مورد علاقه شما که این مضمون ها می توانند  باتوجه به جستجو های مکرر شما انتخاب شده و برای شما در صفحه اولیه پینترست نمایش داده شوند.

یکی از ویژگی های این برنامه این است که پر است از ایده های مختلف و خلاقانه درباره همه چیز، به عنوان مثال اگر میخواهید دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید می توانید از پینترست کمک بگیرید، یا اگر به دنبال پختن یک غذای جدید و نو هستید میتوانید از این برنامه استفاده کنید.

شما می توانید برنامه پینترست را برای سیستم عامل اندروید از این Google Play و برای سیستم عامل ios از این App Store دانلود کرده و روی تبلت و موبایل خود نصب نمایید.

در مرحله اول نیاز به ساخت اکانت شخصی در پینترست را دارید که میتوانید در مقاله آموزش ساخت اکانت پینترست آن را بیاموزید.

 

ابزارها و امکانات پینترست:

 

جستجو (Search)

در قسمت بالای صفحه بخشی وجود دارد که شما می توانید موضوع مورد نظر خود را به انگلسی یا فارسی نوشته و آن را جستجو کنید، در این قسمت پینترست کلماتی را در قالب برچسب های پیشنهادی برای شما نشان می دهد که میتوانید از آن ها نیز استفاده کنید.

پینترست

به اشتراک گذاشتن محتوا

شما می توانید با کلیک بر روی گزینه + تصاویر و یا ویدئو های مورد نظرتان (Pin ها) را بر روی بورد قرار دهید و با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

 

ذخیره کردن پین‌ها

زمانی که یک تصویر و یا ویدئو توجهتان را جلب کرد و خواستید آن را در جایی ذخیره کنید می توانید بر روی گزینه Save کلیک کرده و آن را ذخیره کنید تا اگر بعدا خواستید مجدادا به سراغش بروید.

حتی شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Send آن مطلب را در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید.

 

دنبال کردن (Follow) کاربران

پینترست هم مانند اینستاگرام از این قابلیت برخوردا است که شما می توانید افراد و کاربران دیگر را دنبال کنید و از محتوا و مطالبی که به اشتراک می گذارند استفاده کنید.

 

امکان گفتگو با دوستانتان

با کلیک بر روی گزینه چت در گوشه بالا سمت راست صفحه می توانید برای دوستانتان پیام ارسال کنید و یا از آن ها پیام دریافت کنید.

پینترست

جستجوی موضوعات جدید

پینترست می تواند با توجه به علاقمندی های شما عکس ها و تصاویری را برای شما نمایش دهد که می توانید آن ها را در قسمت Explore مشاهده کنید.