اینترنت

آموزش پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

نوشته شده در ۳ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

چگونگی پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

در زمان خروج از کشور یکی از سوالاتی که برای  مردم مطرح می شود این است که پرداخت عوارض خروج از کشور چگونه است و اینکه آیا باید برای پرواز های هوایی و زمینی  عوارض را پرداخت کرد؟ پاسخ آن بله و پرداخت عوارض خروج از کشور قانونی است و مسافر باید عوارض را هنگام خروج از کشور از طریق زمینی یا هوایی پرداخت کند. ما در این مطلب سعی داریم تا به شما نحوه پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور را آموزش دهیم.

قبل از الکترونیکی شدن عوارض خروج از کشور، مشکلات زیادی از جمله صف ‌های طولانی در مرز یا فرودگاه‌ها و سردرگمی برای مسافرین ایجاد شده بود. اما با توسعه پرداخت های الکترونیکی در بخش‌های مختلف، پرداخت عوارض خروج از کشور هم الکترونیکی شد و بانک ملی از آذر ماه سال ۱۳۹۵ سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور را راه اندازی کرد. حالا برای پرداخت عوارض خروج از کشور نیازی به مراجعه حضوری نیست و از طریق اینترنت می‌توان این کار را انجام داد.

نکته: شما می توانید برای اطلاع از چگونگی پرداخت کردن عوارض آزادراه بدون نیاز به توقف، مبحث آموزش پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه ها بدون نیاز به توقف را مطالعه نمایید.

 

مراحل پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

۱. برای پرداخت غیرحضوری عوارض خروج از کشور ابتدا باید وارد سایت بانک ملی به نشانی https://bmi.ir شوید.

۲. سپس به بخش خدمات الکترونیکی مراجعه کنید تا منوی جدید برای شما نمایان شود.

پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

۳. از منوی جدیدی که نمایش داده شده است بر روی گزینه پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور کلیک کنید.

پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

۴. در صفحه جدید اطلاعات درخواستی از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

نکته:به یاد داشته باشید، در کادر نوع خروج باید نوع خروج خود، خروج سیاحتی یا خروج زیارتی را انتخاب کنید و با انتخاب هر گزینه در کادر مبلغ، به صورت اتوماتیک میزان عوارض نمایش داده می شود. پس از تکمیل اطلاعات روی گزینه پرداخت (تمام موارد فوق مورد تایید اینجانب می‌باشد)  کلیک کنید.

پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

۵. در بخش جدید، کادری برای شما نمایان می شود که بعد از ۳۰ دقیقه از زمان پرداخت، پیغام امکان سفر هوایی وجود دارد، که باید روی گزینه Ok‌ کلیک کنید.

پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

۶. پس از اتمام مراحل بالا، گزینه پرداخت را انتخاب کرده تا وارد صفحه‌ی جدید ‌شوید که باید اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداخت عوارض وارد کنید و پس از وارد کردن شماره کارت، رمز دوم تاریخ انقضای کارت و CVV۲ و کد امنیتی گزینه پرداخت را انتخاب کنید.

پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

پرداخت غیر حضوری عوارض خروج از کشور

نکته: برای سفر های زمینی امکان پرداخت عوارض خروج از کشور از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی در سایت بانک ملی فراهم نیست و برای زائران اربعین حسینی که به صورت پیاده قصد سفر به کربلای معلی را دارند پیش بینی پرداخت الکترونیکی نشده است.