آموزش iOSموبایل

آموزش تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri) روی آیفون و لپ تاپ مک – تازه کار

نوشته شده در ۳ ماه پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

آموزش تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri) روی آیفون و لپ تاپ مک

نحوه تغییر جنسیت و لهجه سیری

شرکت اپل در سال ۲۰۱۱ اولین نسخه دستیار صوتی شخصی خود را ارائه نمود که نام آن سیری (Siri) گذاشته شد و برای اولین بار در آیفون ۴s به کار گرفته شد. دستیار هوشمند سیری (Siri) در حال حاضر در آیفون ،آی پد ، اپل واچ ، مک بوک و آی مک ها قابل دسترسی و استفاده است.در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri)، آشنا کنیم.

نکته: شما می توانید برای آشنایی با چگونگی تغییر زبان سیری به زبان دلخواه روی آیفون، آیپد و لپ تاپ مک برای برقراری ارتباط بیشتر و افزایش مهارت زبان های انتخاب شده با کمک Siri مبحث آموزش تغییر زبان سیری (Siri) روی آیفون و لپ تاپ مک را مطالعه نمایید.

 

دستیار صوتی آیفون و یا سیری چیست؟

اگر بگوییم سیری یکی از پر کاربرد ترین برنامه های محصولات اپل هست اغراق نکرده ایم. سیری دستیار شخصی و هوشمند سیستم عامل IOS می باشد که قابل استفاده در محصولات شرکت اپل می باشد و فقط کاربران آیفون ،آی پد ، اپل واچ ، مک بوک و آی مک می توانند از آن استفاده کنند. به طور کلی سیری یک دستیار صوتی می باشد که از دستورات شما پیروی می کند و تلاش می کند که انجام کارها و درخواست های شما راحت تر و سریع تر باشد. کاربران اپل برای استفاده از سیری کافیست از طریق صوت و تنها با گفتن خواسته خود سیری را صدا کرده تا سیری از طریق دسترسی به برنامه های نصب شده بر روی دستگاه مانند  Messages، Maps، Safari و… ، کارها و درخواست های کاربران را انجام می دهد.

یکی از قابلیت های منحصر به فرد سیری امکان تغییر صدا و تغییر جنسیت آن می باشد. این کار باعث می شود تا صدای از پیش تعیین شده سیری برای کاربران یکنواخت و آزار دهنده نباشد.

 

مراحل تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri) در آیفون و آیپد

۱. ابتدا وارد تنظیمات تلفن همراه و یا آیپد خود شوید.

۲. سپس از منوی Settings، گزینه Siri & Search را انتخاب کنید.

آموزش تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri) روی آیفون و لپ تاپ مک

۳. در منوی جدید، جهت تغییر صدا، بر روی گزینه Siri Voice کلیک نمایید.

آموزش تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri) روی آیفون و لپ تاپ مک

۴. در این مرحله جهت تغییر لهجه سیری کافیست در زیر شاخه Accent ، از بین لهجه‌های زبان انتخابی خودتان، بر روی لهجه مورد نظر خود کلیک نمایید.

۵. همچنین جهت تغییر صدای سیری کافیست در زیر شاخه Gender گزینه Male را برای صدای مرد یا Female را برای صدای زن انتخاب کنید تا جنسیت زبان سیری تغییر پیدا کند.

آموزش تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri) روی آیفون و لپ تاپ مک

 

نحوه تغییر صدا و لهجه ی سیری (Siri) در مک

۱. ابتدا نرم افزار سیری در مک را اجرا کنید.

۲. سپس راست کلیک کنید و گزینه Settings را انتخاب کنید.

۳. از منوی تنظیمات، گزینه pop-out را انتخاب کنید.

۴. در منوی جدی نمایش داده شده به دنبال گزینه Siri Voice بگردید و بر روی آن کلیک کنید.

۵. در این مرحله جهت تغییر لهجه سیری کافیست در زیر شاخه Accent ، از بین لهجه‌های زبان، لهجه مورد نظر خود و جهت تغییر صدای سیری در زیر شاخه Gender، گزینه Male را برای صدای مرد یا Female را برای صدای زن انتخاب کنید.

آموزش تغییر جنسیت و لهجه سیری (Siri) روی آیفون و لپ تاپ مک

بدین ترتیب شما می توانید با طی نمودن مراحل گفته شده در بالا، صدا و لهجه سیری را برای هر یک از دستگاه های خود تغییر دهید و گزینه مورد نظر خود را بر روی آن ها  تنظیم نمایید.