اینستاگرامشبکه های اجتماعی

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام – تازه کار

کارشناس ۲ هفته پیش دیدگاه

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

روش حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر اینستاگرام بعد از آپلود ویدیو

اینستاگرام از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا است که می‌توانید در آن تصاویر و ویدئوهای خود را به اشتراک بگذارید و با دیگر کاربران ارتباط برقرار کنید. پیش از این می‌توانستید ویدئوهایی یک دقیقه‌ای به اشتراک بگذارید اما با آمدن IGTV و Reels امکان به اشتراک‌گذاری ویدئوهای بلندتر هم فراهم شد. حال برخی از کاربران با مشکل عقب جلو شدن صدای ویدیو در اینستاگرام مواجه شده‌اند. در این مطلب به آموزش روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام می‌پردازیم.

آخرین نسخه برنامه اینستاگرام را برای اندروید از لینک Google Play و برای سیستم عامل ios از لینک App Store دانلود نمایید.

شما می توانید برای آشنایی با چگونگی ریپلای پیام دایرکت اینستاگرام با عکس یا ویدئو مبحث آموزش ارسال جواب دایرکت اینستاگرام با عکس و فیلم را مطالعه نمایید.

 

حل مشکل عقب جلو بودن صدا ویدیو اینستاگرام بعد از آپلود

وقتی ویدیویی را در اینستاگرام پخش می‌کنید، علامت بلندگوی کوچکی در پایین و سمت راست آن دیده می‌شود که نشانه صدا داشتن ویدیو است. با زدن روی این آیکون می‌توانید صدای ویدئو را قطع کنید. در این حالت یک خط روی بلندگو کشیده می‌شود. گاهی با وجود این که روی آیکون می‌زنید تا صدا فعال شود، باز هم نمی‌توانید صدای ویدئو را بشنوید. در این مطلب از انزل وب روش‌های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام را آموزش می‌دهیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نکته: پیش از هر چیزی به این نکته توجه کنید که ممکن است ویدئوی به اشتراک گذاشته شده صدا نداشته باشد. اگر مطمئن هستید که صدا دارد، روش های گفته شده را انجام دهید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم ابتدا برای حل مشکل، کیفیت و فرمت فایل ویدیو را توسط برنامه های تغییر سایز و فرمت فیلم عوض کنید.

 

حل مشکل عقب جلو بودن صدا ویدیو اینستاگرام بعد از آپلود با Restart

برای رفع مشکل صدای فیلم در اینستاگرام پیش از هر کاری یک بار گوشی خود را ری استارت کنید. بسیاری از مشکلات با این روش ساده برطرف می‌شوند. با این کار برنامه‌های غیرضروری که در پس زمینه در حال اجرا شدن هستند، بسته می‌شوند.

 

حل مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر ویدیو ​اینستاگرام با فعال کردن Ringer

ممکن است این مشکل به خاطر خاموش بودن Ringer باشد. وقتی گوشی روی حالت Mute یا ویبره باشد، گاهی روی صدای برنامه‌ها هم تاثیر می‌گذارد. برای حل مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر ویدیو ​اینستاگرام، این برنامه را باز کنید. سپس به Settings بروید. حال روی Video بزنید. سپس روی Sound بزنید. حال روی Ringer بزنید.

 

رفع مشکل صدای ویدیو در اینستاگرام با ورود دوباره به اکانت

برای حل مشکل صدای ویدیو اینستاگرام، یک بار از اکانت خود خارج شوید و دوباره وارد آن شوید. برای این کار روی تصویر پروفایل خود که در پایین و سمت راست قرار دارد، بزنید.

سپس روی منوی سه خطی که در بالا و سمت راست قرار دارد، بزنید.

حال Settings را انتخاب کنید.

به پایین صفحه بروید و روی Log out username بزنید. به جای Username نام کاربری شما قرار دارد. ممکن است از شما پرسیده شود که آیا مطمئن هستید؟ روی Yes یا Log out بزنید و آن را تایید کنید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

گوشی را ری استارت کنید.

پس از روشن شدن، دوباره وارد اینستاگرام شوید. حال باید نام کاربری و رمز را وارد کنید و روی Log in بزنید.

 

رفع مشکل هماهنگ نبودن صدا و تصویر ویدیو ​اینستاگرام با نصب مجدد برنامه

برای رفع مشکل صدا ویدیو در اینستاگرام، این برنامه را حذف و دوباره نصب کنید. برای این کار، به گوگل پلی یا اپ استور بروید. اینستاگرام را جستجو کنید. سپس روی آن بزنید. در اینجا می‌توانید دکمه Uninstall را ببینید. روی آن بزنید و صبر کنید برنامه حذف شود. گوشی را ری استارت کنید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

روش دیگر این است که به Settings گوشی بروید. وارد بخش Apps یا All apps شوید. سپس اینستاگرام را در فهرست پیدا کنید. حال روی آن بزنید و سپس روی Uninstall بزنید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

سپس دوباره به همان بخش بروید و این بار روی Install بزنید. صبر کنید تا برنامه نصب شود. سپس وارد اکانت خود شوید و مشکل را بررسی کنید.

 

حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر در اینستاگرام با پاک کردن کش

برای حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر در اینستاگرام می‌توانید کش برنامه را پاک کنید. ابتدا وارد Settings شوید. سپس وارد بخش Apps شوید. حال اینستاگرام را پیدا کنید و روی آن بزنید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

سپس روی Storage بزنید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

حال روی Clear cache بزنید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

همچنین می‌توانید روی Clear data هم بزنید اما تمامی داده‌ها و تنظیمات شما در این برنامه از بین می‌رود و دوباره باید آنان را تنظیم کنید.

در آیفون به Settings —> General —> Storage and iCloud usage بروید. سپس روی اینستاگرام بزنید و Remove and data document را انتخاب کنید.

 

حل مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر ویدیو ​اینستاگرام با آپدیت کردن برنامه و اندروید

برای رفع مشکل صدا ویدیو در استوری اینستاگرام، این برنامه را آپدیت کنید. برای این کار به گوگل پلی یا پلی استور بروید. اینستاگرام را جستجو کنید. اگر آپدیتی وجود دارد، روی دکمه Update بزنید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

 

حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام با Force stop

برای رفع مشکل صدا ویدیو در استوری اینستاگرام، تمامی برنامه‌های باز گوشی را ببندید.

همچنین می‌توانید اینستاگرام را Force stop کنید. برای این کار در گوشی آیفون به Setting —> General —> iPhone Storage —> Instagram —> Offload App بروید.

در اندروید نیز به Settings —>  Applications —>  Instagram —> Force Stop بروید.

روش های حل مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر ویدیو بعد از آپلود در اینستاگرام

 

رفع مشکل صدای ویدیو در اینستاگرام با رفع اتصال هندزفری یا اسپیکر به گوشی

ممکن است مشکل ناهماهنگی صدا و تصویر در اینستاگرام به خاطر این باشد که هنوز گوشی شما به اسپیکر یا هندزفری بلوتوثی متصل است. ابتدا صدای گوشی خود را زیاد کنید. سپس چک کنید که آیا علامت اتصال به هندزفری یا اسپیکر بلوتوثی را می‌توانید در بخش نوار وضعیت که در بالای صفحه قرار دارد، مشاهده کنید یا نه. اگر بلوتوث روشن است، آن را خاموش کنید.

 

منبع

کارشناس

ما در تازه‌کار سعی بر این داریم تا آموزش‌های ساده و کاربردی را برای افرادی که به تازگی وارد دنیای فناوری می‌شوند، ارائه کنیم.