اینترنت

آموزش روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل برای اندروید، آیفون و کامپیوتر

نوشته شده در ۳ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل

روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل

اگر شما بخواهید یک اکانت جیمیل جدید بسازید، ممکن است گوگل از شما یک شماره برای تایید بخواهد. این گزینه در گذشته اختیاری بود اما به تازگی گوگل آن را اجباری کرده است. اگر شما نمی خواهید گوگل شماره شما را داشته باشد و یا شاید نمی خواهید آن را به اشتراک گذارید. بنابراین شما احتمالا دنبال روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل برای  هستید که شما را از وارد کردن شماره تلفن به گوگل رها کند.

شما خوش شانس هستید برای اینکه راه های زیادی برای عبور از این مانع بدون وارد کردن شماره تلفن وجود دارد. پس اگر به هر دلیلی نمی خواهید شماره تلفن خود را موقع ساختن اکانت وارد کنید میتوانید از راه حل های زیر استفاده کنید.

نکته: شما می توانید برای آشنایی با چگونگی پاک کردن اکانت جیمیل خود مبحث آموزش روش های حذف حساب جیمیل در گوشی اندروید را مطالعه نمایید.

 

چطوری می توانیم بدون گرفتن تایید اکانت گوگل بسازیم؟

اینجا راه های زیادی هست که شما می توانید بدون گرفتن تایید اکانت گوگل بسازید. یکی از ساده ترین راه ها برای این کار این است که برنامه جیمیل را حذف کنید برای اینکه مهم نیست چند دفعه وارد شوید و به این خاطر برای گرفتن تایید مجبور به وارد کردن شماره نیستید. راه دیگر این است که سن خود را پانزده ساله وارد کنید، در این صورت گوگل فرض می کند که شما تلفن و شماره شخصی خود را ندارید.

به خاطر داشته باشید اگر چه این مراحل کارآمد است، ولی بعضی مواقع وقتی شما با یک کامپیوتر یا دستگاه دیگر برای بار دوم وارد جیمیل می شوید جیمیل از شما شماره تلفن می خواهد. برای جلوگیری از این کار قبل از وارد شدن با دستگاه دیگری یک ایمیل دیگر را برای گرفتن تایید اضافه کنید تا هنگام درخواست تایید آن را وارد کنید. به خاطر داشته باشید ایمیل دیگر را نیز با سن پانزده سال ساخته باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

اگر این کارها بی فایده بود شما می توانید از یک شماره تلفن از نرم افزار داپینگ بگیرید. به این طریق گوگل یک شماره تلفن دارد که متعلق به شما نیست.

در ادامه مراحل ساخت جیمیل بدون وارد کردن شماره تلفن را به شما یاد می دهیم.

 

ساخت یک جیمیل روی گوشی اندروید یا آیفون شما

اگر شما یک گوشی اندروید یا آیفون دارید، می توانید یک اکانت جیمیل از طریق تنظیمات برنامه بسازید. به این طریق شما می توانید از مرحله درخواست شماره تلفن توسط گوگل عبوری کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید.

۱- به قسمت تنظیمات یا Setting برنامه بروید.

۲- منوی اکانت یا Account را پیدا کنید. (یا قسمت کلود و اکانت ها، بستگی به ورژن سیستمی که از آن استفاده میکنید دارد)

روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل

۳- روی اکانت ها بزنید.

۴- در بالای لیست گزینه اضافه کردن اکانت یا Add Account را بزنید.

۵- از لیست باز شده گوگل را انتخاب کنید.یک صفحه گوگل باید باز شود.

روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل

۶- در قسمت بالا سمت چپ صفحه روی ساخت اکانت یا Create Account کلیک کنید.

روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل

۷- نام و نام خانوادگی خود یا first and last name را وارد کرده و گزینه بعدی یا Next را فشار دهید.

۸- تاریخ و روز تولد و جنسیت خود یا date of birth and gender را وارد کرده و گزینه بعدی یا Next را فشار دهید.

۹- یک آدرس جیمیل جدید انتخاب کنید(بر اساس گزینه های پیشنهادی)یا آدرس خود را وارد کنید.

۱۰- رمز عبور را وارد کنید.

۱۱- گوگل از شما می خواهد تا شماره تلفن خود را وارد کنید.

۱۲- یا بر روی گزینه رد شدن یا Skip بزنید یا بر روی گزینه تنظیمات بیشتر یا More options.

روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل

۱۳- اگر روی گزینه تنظیمات بیشتر زدید گزینه ای باز میشود که به شما اختیار انتخاب می دهد.

۱۴- روی گزینه: نه شماره تلفن من را اضافه نکن یا No, don’t add my phone number، کلیک کنید.

۱۵- اکنون از شما میخواهد تا اطلاعات اکانت خود را مرور یا review کنید؛ روی گزینه Next کلیک کنید.

۱۶- قوانین و مقررات یا همان Terms of Service را قبول کنید.

بعد از این دیگر نیاز نیست که اطلاعات بیشتری اضافه کنید.شما می توانید از ایمیل جدید خود استفاده کنید و نیاز به گرفتن تایید ندارید.

 

راه اول: سن خود را پانزده سال بنویسید

روش های ساخت جیمیل بدون شماره موبایل

این یک حقه دیگر برای عبور از وارد نکردن شماره تلفن است. اگر شما پانزده سال سن یا کمتر سن دارید گوگل فرض می کند که شما تلفن یا شماره شخصی خود را ندارید. برای این کار فقط کافی است تاریخ تولد دیگری وارد کنید و مراحل زیر را طی کنید.

۱- مرورگر خود را باز کنید.

۲- به جیمیل بروید.

۳- روی گزینه ساخت اکانت جدید یا Create account در بالای صفحه کلیک کنید.

۴- یکی از گزینه های : برای خودتان (For Myself) یا برای کارتان (For Business) را انتخاب کنید.

۵- اطلاعات اکانت خود را وارد کنید.

۶- روی گزینه Next کلیک کنید.

۷- سن خود را روی پانزده سال تنظیم کنید، برای مثال اگر سال در سال ۲۰۱۹ هستیم شما باید سال ۲۰۰۴ را انتخاب کنید.

۸- گزینه وارد کردن شماره تلفن را خالی بگذارید.

۹- قوانین و مقررات (terms and conditions) را قبول کنید.

این راه نیز کارساز است ولی مطمعن شوید که سن خود را زیر ۱۸ نگه دارید زیرا جیمیل در آینده ممکن است از شما شماره تلفن بخواهد.همچنین اگر می خواهید گزینه امنیتی اضافه کنید مانند اضافه کردن ایمیل پشتیبانی،یک ایمیل جدید همانند قبلی ساخته و سن خود را زیر پانزده سال قرار دهید.

نکته: این گزینه زمانی به کارتان می آید که شما از ایمیل خود خارج شوید. اگر این کار را نکنید گوگل مشخصات تولد ایمیل قبلی را به عنوان پیش فرض برای شما در نظر خواهد گرفت. برای این کار همچنین میتوانید از مرورگر دیگری استفاده کنید.

 

راه دوم: از یک شماره مجازی استفاده کنید

شماره مجازی نوعی سرویس است که از طریق گوشی خودتان می توانید کد تایید بگیرید. شما می توانید از یکی از شماره های موجود در داخل این وب سایت ها استفاده کنید.

سپس جیمیل کد تایید شما را به این شماره مجازی می فرستد و شما قادر به دیدن و کپی کردن کد تایید خود می شوید.

در نظر داشته باشید که شما فقط برای یک بار میتوانید از این شماره مجازی استفاده کنید. پس اگر شماره تلفن خود را تنها راه بازیابی اکانت خود قرار دهید ممکن است ایمیل خود را از دست بدهید.

 

راه سوم: استفاده از یک شماره تلفن برای ساخت چند جیمیل

بله. اگر شما از یک شماره واقعی استفاده می کنید می توایند آن را برای چندین اکانت جیمیل (معمولا ۳ تا) استفاده کنید. ولی اگر از یکی از روش هایی که در بالا برایتان توضیح دادیم استفاده کنید نمی توانید این کار را انجام دهید.

 

مشکلات رایج کاربران

همچنین در نظر داشته باشید که اضافه کردن شماره تلفن واقعی خود به اکانت جیمیل منفعت های زیادی برای شما خواهد داشت. اگر شما مشکلی در مسایل لیست شده در بالا داشته باشید می تواند نشات گرفته از چیز های زیادی باشد.

بر فرض مثال اگر شما شماره ای دارید و نمی خواهید در جیمیل خود وارد کنید می توانید آن را از تنظیمات حذف کنید.

۱. به تنظیمات اکانت خود رفته و روی گزینه پروفایل در قسمت بالایی گوشه سمت راست کلیک کنید.سپس وارد قسمت مدیریت اکانت جیمیل خود شوید سپس روی اطلاعات شخصی که در قسمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید.از آن جا می توانید شماره تلفن خود را حذف کنید.

مطمئن شوید که اسم و نام کاربریتان قابل قبول باشد.

۲. گوگل وارد کردن شماره تلفن برای گرفتن کد تایید را از این جهت الزامی کرده است تا از ساخت اکانت توسط ربات ها و اسپمر ها جلوگیری کند. اگر شما از نام کربری من یک ربات هستم ۱۲۳ استفاده کنید تاکتیک های بالایی کارساز نخواهد بود.

مطمئن شوید که از مراحل لیست شده در بالا پیروی کنید.

۳. خیلی از کاربران گزارش داده اند که این راهکار ها برایشان سودمند نبوده است. این احتمالا به این علت است که با گوشی خود پایین رفته و گزینه رد شدن را می زنند.

اضافه کردن شماره تلفنتان به اکانت جیمیل موجب حفظ اطلاعات امنیتی شما شده و گوگل اطلاعات شخصیتان را به فروش نمی رساند. اگر شما شماره تلفنی ندارید یا نمی خواهید از آن استفاده کنید این گزینه ها می تواند کمکتان کند.

 

منبع