برنامه اندرویدموبایل

آموزش روش های تقویت و افزایش صدا گوشی اندروید

نوشته شده در ۳ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

روش های تقویت و افزایش صدا گوشی

روش های تقویت و افزایش صدا گوشی

بعضی از تلفن های هوشمند کیفیت بالای صدا یا بلندی صدای مد نظر ما را ندارند. این مسئله در حالت عادی شاید مشکلی ایجاد نکند اما برای کسانی از گوشی زیاد برای نگاه کردن فیلم یا گوش کردن آهنگ استفاده می‌کنند شاید اذیت کننده باشد. در ادامه ۱۰ تا از بهترین روش های تقویت و افزایش صدا گوشی اندروید را بررسی کرده ایم.

شما می توانید برای آشنایی با چگونگی پاک کردن رم گوشی با کامپیوتر و لپ تاپ مبحث آموزش روش های فرمت کارت حافظه SD گوشی در کامپیوتر را مطالعه نمایید.

 

دانلود بهترین برنامه افزایش صدای اندروید

شاید یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش صدای اندروید استفاده از اپلیکیشن مخصوص این کار باشد.
اگر گوشی شما روت شده باشد تعداد زیادی برنامه افزایش صدا گوشی اندروید وجود دارد. یکی از این اپلیکشن ها Volume Booster است.

روش های دیگری هم برای افزایش صدا گوشی اندروید وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

افزایش صدا در اندروید با تغییر تنظیمات

برای افزایش صدای اندروید میتوانید تنظیمات گوشی را تغییر دهید. توجه داشته باشید همه گوشی ها دارای این قابلیت نیستند. در گوشی های سامسونگ ابتدا وارد قسمت Settings شوید و Sounds and vibration را انتخاب کنید. در آنجا Sound quality and effects را انتخاب کنید. در صفحه ای که وارد می‌شوید، تنظیمات زیادی برای تقویت صدا خواهید داشت.

گوشی مدل MIUI شیائومی برای هدفون یک قابلیت افزایش صدا دارد. آن را فعال کنید و نوع هدفونی که استفاده میکنید را انتخاب کنید. منظور هدفون توگوشی یا هدفون معمولی است.

گوشی Xperia UI  در قسمت تنظیمات یک اکولایزر یا متعادل کننده صدا دارد که می‌توانید از آن برای تقویت صدا استفاده کنید.

گوشی Sense UI برند HTC یک حالت BoomSound دارد که می‌توانید آن را فعال کنید. بهتر است این همیشه فعال باشد چون بدون آن صدا بسیار بی کیفیت است.

 

تقویت صدا با نصب نرم افزار افزایش صدای فایل صوتی اندروید

یک راه دیگر نصب یک اپلیکیشن برای پخش موزیک و فایل های صوتی است که قابلیت کنترل بیشتری روی میزان صدا داشته باشد. دو تا از این نرم افزار ها Poweramp و PlayerPro هستند. این دو اپلیکیشن تنها موقع پخش موزیک، تقویت کننده صدا اندروید خواهند بود.

 

تقویت صدا با نصب یک اپلیکیشن اکوالایزر

تنظیمات صدای پیش فرض برای اکثر گوشی ها خیلی کامل نیست و شما کنترل زیادی بر روی صدا ندارید. با انجام یک سری تنظیمات، صدای گوشی می‌تواند تا حد زیادی بهبود یابد. اینجا استفاده از یک اپلیکیشن اکوالایزر خیلی کمک کننده است. اپلیکیشن های Music Volume EQ و Bass Booster دو نرم افزار افزایش کیفیت صدا اندروید هستند که این کار را به خوبی انجام میدهند.

 

افزایش ولوم صدا اندروید با شناخت محل قرار گیری اسپیکرهای گوشی

شاید خیلی ساده به نظر برسد، اما اولین چیزی که باید بدانید این است که صدای بلندگوهای گوشی از کدام قسمت گوشی خارج می‌شود. دانستن این موضوع کمک می‌کند تا موقع پخش صدا از گوشی در چه موقعیتی گوشی را قرار دهید که بهترین صدا را از آن دریافت کنید.

 

بررسی کنید که قاب گوشی جلوی اسپیکرها نباشد

اگر برای گوشی قاب گذاشته اید بررسی کنید که قاب گوشی جلوی بلند گوها را نگیرد و باعث کاهش صدای گوشی نشود.

روش های تقویت و افزایش صدا گوشی

 

از هدفون استفاده کنید

واقعیت این است که اسپیکر اکثر گوشی ها به اندازه کافی با کیفیت نیستند. حتی بعضی مواقع استفاده از اپلیکیشن‌های قدرتمند تقویت صدا هم خیلی تاثیر گذار نیست. در این مورد استفاده از یک هدفون با کیفیت می‌تواند این مشکل را برطرف کند. البته گاهی نیاز به افزایش صدای هدفون اندروید هم خواهید داشت. اینجا می‌شود همزمان از یک نرم افزار تقویت صدا اندروید نیز استفاده کرد.

روش های تقویت و افزایش صدا گوشی

 

استفاده از اسپیکرهای هوشمند

هدفون برای استفاده در مکان های مختلف بسیار مناسب است. اما ممکن است نیاز داشته باشید در خانه هنگام انجام دادن کارهایتان صدای موزیک گوشی را هم از اسپیکر بشنوید. اینجا برای افزایش حجم صدا اندروید استفاده از اسپیکرهای جانبی که با بلوتوث به گوشی شما وصل میشوند و صدای بلندی هم دارند میتواند مشکل صدای پایین را حل کند.

 

حالت Do Not Disturb را غیرفعال کنید

شاید برای شرکت در یک جلسه حالت Do Not Disturb را فعال کرده باشید و یادتان رفته آن را خاموش کنید.

برای درست کردن این حالت وارد قسمت settings بشوید. در بخش sounds میتوانید گزینه Do Not Disturb را غیر فعال کنید.

روش های تقویت و افزایش صدا گوشی

 

جهت افزایش صدای آهنگ اندروید بلوتوث را غیرفعال کنید

خاموش کردن بلوتوث در برخی موارد با قطع کردن دستگاه های متصل شده به گوشی باعث بهبود صدای گوشی شما می شود که برای انجام اینکار در اندروید باید مسیر  Settings > Connected devices > Connection preferences > Bluetooth طی و گزینه Bluetooth را خاموش کنید.

روش های تقویت و افزایش صدا گوشی

 

اپلیکیشن های مرتبط با تنطیم صدا را بررسی یا حذف کنید

ممکن است یک نرم افزار روی گوشی نصب کرده باشید که باعث شده تنظیمات صدای گوشی شما تغییر کند. مثلا یک اپلیکیشن مثل Volume Control می‌تواند برای صدای پخش شده از گوشی محدودیت تعیین کند. ممکن است چنین نرم افزاری باعث کم شدن صدای گوشی شده باشد.

روش های تقویت و افزایش صدا گوشی

 

منبع