تکنولوژیموبایل

آموزش روش های حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG در گوشی اندروید

نوشته شده در ۳ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG

روش های حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG

فناوری USB مدتی است که وجود دارد و نقش فزاینده ای در قابلیت استفاده از تلفن هوشمند دارد. ویژگی USB OTG (On The Go) نیز بر همین اساس به یک قابلیت پرطرفدار تبدیل شده است. با این حال برخی از کاربران در استفاده از OTG دچار مشکل می شوند. در این مبحث راه های حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG در گوشی اندروید را به شما معرفی خواهیم کرد.

با کمک قابلیت OTG می توانید درایو های USB را به گوشی خود متصل کنید. خصوصا در گوشی های با حافظه کم، نه تنها جالب بلکه کاربردی هم می باشد. اگر گوشی شما از OTG پشتیبانی می کند و در استفاده از آن دچار مشکل شده اید، راه حل های زیر را دنبال کنید.

شما می توانید برای آشنایی با برنامه های منتخب تغییر چهره روی گوشی اندروید مبحث معرفی و دانلود بهترین برنامه های تغییر چهره در اندروید را مطالعه نمایید.

 

مشکل OTG در گوشی (مشکل OTG در اندروید)

عدم اتصال و عدم شناسایی کابل OTG دو دلیل عمده دارد. اول اینکه ممکن است گوشی شما از این ویژگی پشتیبانی نکند و دومین دلیل وجود برخی مشکلات می باشد. بنابراین ابتدا مشخصات گوشی خود را مجدد بررسی کنید و مطمئن شوید. پس از اطمینان از ساپورت OTG، راه حل های بعدی را انجام دهید.

 

استفاده از برنامه برای مشکل OTG در گوشی هواوی و..

برای اینکه مطمئن شوید گوشی شما از این فناوری پشتیبانی می کند، می توانید برنامه USB OTG Checker را دانلود و نصب کنید.

همینطور اگر خودتان قصد ساخت کابل OTG را دارید، مطالعه مطلب آموزش تصویری نحوه ساخت کابل OTG یا او تی جی برای اتصال به اندروید، آیفون و.. نیز برای شما کاربردی و مفید خواهد بود.

 

بررسی درایو برای رفع مشکل OTG (عدم شناسایی فلش توسط گوشی)

ما اغلب ترجیح می دهیم از گوشی هوشمند جدید استفاده کنیم اما به لوازم جانبی توجه چندانی نمی کنیم. درایور های فلش قدیمی معمولا کند تر هستند و برای کار به ولتاژ و منابع بسیاری نیاز دارند. پورت های گوشی معمولا برای عملکرد بهینه ساخته شده اند و ممکن است توان کافی برای پردازش و انتقال داده را نتوانند تامین کنند و با مشکل عدم شناسایی کابل OTG مواجه شوید.

بنابراین در صورتی که درایو فلش شما قدیمی است، باید از رابط های OTG که برای کار با دستگاه های قدیمی و جدید طراحی شده اند استفاده کنید و یا از یک درایو فلش به روز تر استفاده کنید.

 

سازگاری فرمت در مشکل نخواندن OTG

یکی از مسائل آزار دهنده در نخواندن فلش در گوشی، ناسازگاری فرمت ها می باشد. سخت افزار گوشی شما ممکن است فلش را تشخیص دهد اما نرم افزار سیستم نتواند فرمت فایل ها را تشخیص دهد. در این زمان بهتر است از فلش درایو با برند معتبر (مانند SanDisk) استفاده کنید که با نرم افزار گوشی ها سازگاری داشته باشد. همچنین فرمت کردن فلش در حالت FAT 32 نیز می تواند مشکل را رفع کند (فرمت فلش برای OTG).

البته راه حل دیگری هم برای بالا نیامدن هارد اکسترنال با کابل OTG وجود دارد و آن استفاده از فایل منیجر های بهتر است. به طور مثال برنامه هایی مانند ES File Explorer بهتر می توانند فلش های با فرمت مختلف را شناسایی کنند.

 

برنامه های عیب یابی برای مشکلات OTG

راه دیگر شما برای رفع مشکل از کار افتادن OTG سامسونگ و..، کمک گرفتن از برنامه های عیب یابی OTG است. در این قسمت چندین برنامه را معرفی می کنیم که می توانند مشکلات موجود را شناسایی کرده و به شما اعلام کنند. همچنین برخی از برنامه به باز کردن فایل ها کمک می کنند.

OTG Troubleshooter: برنامه OTG Troubleshooter را دانلود و نصب کنید. پس از اتصال کابل و باز کردن برنامه، شما باید ۴ تیک سبز دریافت کنید. در غیر اینصورت مشکلی وجود دارد که برای راهنمایی بیشتر و حل مشکل OTG روی دکمه توضیحات بیشتر کلیک کنید.

حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG

 

OTG Disk Explorer Lite: با کمک این برنامه می توانید فایل های درایو های متصل با OTG را بخوانید.

حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG

 

OTG Status: هدف تولید برنامه OTG Status این است که مشخص شود آیا گوشی شما از OTG ساپورت می کند یا خیر.

حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG

 

Nexus Media Importer: این برنامه نیز به شما امکان می دهد محتوای فلش خود را بتوانید در گوشی مشاهده کنید.پس از اتصال برنامه به صورت خودکار اجرا می شود.

حل مشکل شناخته نشدن کابل OTG

 

Easy OTG Checker: این برنامه نیز به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا گوشی شما از فناوری OTG پشتیبانی می کند.

 

منبع