برنامه اندروید

آموزش پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

نوشته شده در ۴ سال پیش | ۱۴ دیدگاه ارسال شده است

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

دزدیده شدن تلفن همراه یکی از ترسناک‌ترین اتفاقاتی است که امکان دارد برای شما بیفتد. با از دست دادن گوشی همراه، نه تنها مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی برای خرید گوشی جدید و … خواهید شد، بلکه اگر گوشی شما توسط فرد نادرست دزدیده شود تمامی اطلاعات و عکس‌های شخصی موجود در آن نیز در خطر خواهند بود. برای جلوگیری از دسترسی افراد به پیام‌ها، عکس‌ها و اپ‌های موجود در گوشی، می‌توانید با ما همراه باشید تا با هم در این مطلب پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور را بیاموزیم.

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که بعد از گم شدن گوشی چه باید کرد. اگر حتی فکر کردن به گم شدن یا دزدیده شدن گوشی شما را می‌ترساند، بهتر است از قبل خود را برای چنین اتفاقی آماده کنید. بهترین روش آماده‌سازی برای این شرایط، داشتن اپ‌هایی است که حذف اطلاعات گوشی دزدیده شده را مقدور می‌سازند.

نکته: شما می توانید برای آشنایی با چگونگی یافتن اسم و دانلود آهنگ آهنگ در اینستاگرام، مبحث آموزش پیدا کردن اسم و دانلود آهنگ های اینستاگرام با شازم را مطالعه نمایید.

 

روش حذف اطلاعات گوشی از راه دور با گزینه Find My Device

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

یکی از اپ‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات گوشی را از راه دور حذف کنید، Find My Device می‌باشد. این اپ رایگان، علاوه بر پاکسازی اطلاعات گوشی، می‌تواند در پیدا کردن آن نیز به شما کمک کند.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

وقتی اپلیکیشن را دانلود و نصب کردید، حتما وارد آن شوید و اجازه دهید به قابلیت مکان‌یابی گوشی دسترسی داشته باشد. اگر زمانی گوشی شما دزدیده شد یا آن را گم کردید،‌ با کمک این اپ می‌توانید پاک کردن اطلاعات گوشی از راه دور را انجام دهید.

 

ردیابی گوشی برای از کار انداختن گوشی از راه دور

هر زمان گوشی خود را گم کردید، از طریق اپ Find My Device روی یک گوشی اندروید دیگر یا وبسایت آن، می‌توانید آن را ردیابی کنید. وقتی به اپ یا سایت ورود کردید، Find My Device آخرین مکانی که گوشی در آن سیگنال داشته را به شما نشان می‌دهد. اگر گوشی خاموش باشد، به محض روشن شدن و دریافت سیگنال مکان آن نشان داده می‌شود.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

اگر گوشی در نزدیکی شما باشد اما نمی‌توانید پیدایش کنید، Find My Device گزینه‌ای به نام Play Sound دارد.
با استفاده از این گزینه، گوشی حتی اگر روی حالت سایلنت باشد زنگ می‌خورد و می‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

ایمن‌سازی گوشی و خالی کردن حافظه گوشی از راه دور

در این اپ همچنین گزینه‌ای برای قفل کردن گوشی و خروج از حساب کاربری گوگل وجود دارد. با کمک این گزینه همچنین می‌توانید اطلاعات تماس خود را روی صفحه گوشی نمایان کنید. این ویژگی به یابنده‌ی گوشی کمک می‌کند با شما تماس بگیرد.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

 

حذف کامل اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

اکنون این سوال پیش می‌آید که با کمک این اپ چگونه از راه دور اطلاعات گوشی را حذف کنیم؟‌ توجه داشته باشید که با انجام این کار، دیگر نمی‌توانید با استفاده از Find My Device گوشی را ردیابی کنید چون گوشی به تنظیمات کارخانه باز می‌گردد. همچنین نمی‌توانید اطلاعات موجود در گوشی را بازیابی کنید. برای چنین موقعیتی داشتن فایل بک‌آپ اطلاعات گوشی از قبل، گزینه مناسبی است.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

 

نحوه سوزاندن اطلاعات گوشی دزدیده شده با Android Lost

این اپلیکیشن، به گوگل تعلق ندارد اما می‌توانید آن را دانلود و روی گوشی نصب کنید. در صورت گم یا دزدیده شدن گوشی، می‌توانید از طریق نصب این اپ روی یک گوشی دیگر یا وبسایت آن، تلفن همراه خود را پیدا کنید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

برای پاک کردن اطلاعات گوشی سامسونگ، هوآوی و … با استفاده از Android Lost، از روش زیر استفاده کنید.

ابتدا اپ را دانلود کرده و نصب کنید.
به اپ اجازه‌ی دسترسی به مکان، مخاطبان و فایل‌های گوشی را بدهید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

پس از ورود به اپ، Request Administrator rights را بزنید تا بتوانید گوشی را از راه دور کنترل کنید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

اکنون این اپ روی گوشی شما فعال شده است. می‌توانید برای امتحان کردن قابلیت‌های آن، وارد سایت Android Lost شوید. برای این کار، به سایت Android Lost بروید و با حساب کاربری گوگل که روی گوشی استفاده می‌کنید وارد آن شوید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دوربه Android Lost اجازه‌ی دسترسی به حساب کاربری گوگل خود را بدهید.

پاکسازی گوشی از راه دور

وقتی وارد شدید، به قسمت Controls بروید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

در این قسمت می‌توانید تمام راه‌های ردیابی گوشی گم شده را ببینید و از راه دور آن را کنترل کنید. برای مثال، می‌توانید کاری کنید گوشی زنگ بزند و صفحه‌ی آن سفید شود، حتی اگر روی حالت سایلنت باشد. این گزینه برای زمانی که گوشی در نزدیکی شما است اما نمی‌توانید پیدایش کنید، کاربرد فراوانی دارد. این اپ همچنین به شما امکان دسترسی به صندوق ورودی پیام‌ها، تماس‌ها و ردیابی گوشی را می‌دهد. می‌توانید با استفاده از آن، گوشی را قفل کنید یا با دوربین جلوی گوشی از شخصی که آن را در دست دارد عکس بگیرید.

 

حذف واتساپ و دیگر اطلاعات از گوشی دزدیده شده

می‌توانید با اپ Android Lost اطلاعات موجود در گوشی را از راه دور پاک کنید.
برای این کار، به قسمت Controls در وبسایت Android Lost بروید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

سپس روی Security کلیک کنید.

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید از راه دور

در پایین صفحه دو گزینه می‌بینید. با Erase SD Card می‌توانید کارت حافظه و با Wipe Phone حافظه گوشی را پاک کنید. هر دوی این گزینه‌‌ها غیر قابل بازگشت هستند، پس بهتر است پیش از انجام آن از فایل‌های خود بک‌آپ گرفته باشید.

هر دوی اپلیکیشن‌هایی که تا اینجا از آن‌ها صحبت شد،‌ کاربردی هستند. اما Find My Device اپ بهتری است چرا که حتی اگر روی گوشی نصب نشده باشد نیز از طریق وبسایت قابل استفاده است.

 

منبع

۱۴ دیدگاه را شما می توانید ببینید
 1. Nadi گفت:
  سلام توروقران کمک من مجردبودم قبلا اما الان شوهرکردم دوست پسرمجردی هام عکسهایی ک ازمداره میخاد سواستفاده کنه ازم جون عزیزاتون کمک کنین عکسهامویجوری از گوشیش پاک کنم
 2. میلاد کریم زاده گفت:
  سلام گوشی همسرم گم شده فقط میخام اطلاعات داخلش اپاش تصاویرش و… پاک بشه میشه راهنماییم کنید…
  ممنون
 3. حیدری گفت:
  سلام وقت شما بخیر ، ببخشید من میخوام اطلاعات تبلت خواهر خودم رو ک گم شده رو پاک کنم ، ایمیل نساخته بودش و فقط شمارش رو دارم. ایا میشود ک پاک کنم ؟
  و سوال دوم من اینه که ، من اگر بتونم اطلاعات تبلتش رو پاک کنم ، اطلاعات گوشی خودم هم پاک میشود؟
  ممنون اگه جواب بدین❤️
  • کارشناس گفت:
   سلام و وقت بخیر
   ۱. مطلب زیر رو مطالعه کنید تا در صورت امکان اقدام لازم رو عملی کنید:

   hamyab24.ir/blog/how-to-find-android-phone-and-tablet/

   ۲. اطلاعات روی گوشی شما دست ‌نمیخوره.

  • سمیه گفت:
   گوشیم گمشده مطالبش رو می تونمدحذف کنم ایمیل ندارم
   • کارشناس گفت:
    سلام و وقت بخیر
    در موارد گفته شده باید اینترنت گوشی فعال باشه، در مورد شما با توجه به شرایط از روش های معرفی شده نمیشه استفاده کرد، به نظر باید از مراجعه قانونی اقدام کنید.
 4. مجی گفت:
  سلام من گوشیم رو دزدیدن یه گوشی دیگه خریدم چطوری میتونم اون یکی رو پیدا کنم میشه یا ن