اینترنتموبایل

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ اندروید و آیفون

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ اندروید و آیفون

برنامه WhatsApp به طور خودکار عکس ها و سایر رسانه ها را دانلود و در حافظه داخلی یا کارت حافظه گوشی شما ذخیره می کند. افرادی که با مشکلاتی مانند کمبود حافظه مواجه اند و یا قصد دارند دیتای کمتری استفاده کنند می توانند با کمک آموزش جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ اندروید و آیفون، از دانلود خودکار واتساپ جلوگیری کنند.

شما می توانید آخرین نسخه برنامه واتساپ را برای اندروید از لینک Google play و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

نکته: همچنین می توانید برای آموزش نحوه خروج و حذف یک گروه در واتساپ مبحث آموزش خارج شدن و حذف گروه در واتساپ را مطالعه نمایید.

 

غیرفعال کردن سیو خودکار واتساپ اندروید

برای غیرفعال کردن سیو خودکار واتساپ اندروید، اپلیکیشن WhatsApp را باز کنید و روی سه نقطه که در گوشه بالا سمت راست است ضربه بزنید. حالا به مسیر Settings > Data Usage بروید.

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ

در زیر عنوان Media auto-download شما سه گزینه When using mobile data, When connected on Wi-Fi و when roaming را مشاهده خواهید کرد. روی هر کدام از گزینه ها تپ کنید (به طور مثال برای جلوگیری از دانلود خودکار تصاویر در واتس اپ روی گزینه Photo یا برای جلوگیری از دانلود اتوماتیک ویدیو در واتساپ روی گزینه Video) و همه گزینه ها را از حالت انتخاب خارج کنید و در نهایت OK را انتخاب کنید.

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ

 

جلوگیری از دانلود اتوماتیک در چت واتساپ

قبلا در انزل وب راه کارهای رفع مشکل اختلال در دسترسی به اینترنت و اتصال به واتس اپ را به شما آموزش دادیم، اما برای پاک کردن فایل هایی که کاربران دیگر برای شما ارسال کرده اند و واتساپ به طور خودکار آنها را در گوشی شما ذخیره است کافیست برنامه را باز کنید و روی سه نقطه بالا سمت راست تپ کنید و به مسیر Settings > Data and Storage Usage > Storage Usage بروید.روی مخاطبان مورد نظر خود تپ کنید و ببینید که گفتگوی شما با این مخاطب چه مقدار فضا مصرف می کند.

برای سریعتر پاک کردن این فضا روی مدیریت پیام ها / Manage Messages در انتهای صفحه تپ کنید، به طور خودکار اطلاعات ذخیره شده انتخاب می شوند حالا کافیست دکمه Clear Messages را انتخاب کنید. با این کار تمام اطلاعات ذخیره شده در گوشی شما پاک خواهد شد، پس در صورتی که اطلاعات مهمی دارید باید قبل از انجام این مراحل از آنها بکاپ تهیه کنید.

 

حذف دانلود خودکار واتساپ در آیفون

اما اگر قصد دارید در دستگاه آیفون خود دانلود خودکار واتساپ را حذف کنید کافیست به مسیر Settings>Data and Storage Usage بروید و Photos را انتخاب کنید. بعد گزینه Never را انتخاب کننید تا دانلود خودکار عکس ها متوقف شود. شما می توانید همین کار را برای توقف دانلود خودکار انواع رسانه ها مانند فیلم و موسیقی هم تکرار کنید.

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ

 

غیر فعال کردن دانلود خودکار در چت واتساپ آیفون

خب چگونه ذخیره خودکار واتساپ را غیر فعال کنیم؟ برای غیر فعال کردن دانلود خودکار عکس، فیلم و موسیقی در چت واتساپ آیفون کافیست برنامه WhatsApp را روی گوشی آیفون خود باز کنید. چت مورد نظر خود را برای متوقف کردن دانلود خودکار فایل ها انتخاب کنید. روی نام شخص یا گروهی که مدنظرتان است تپ کنید و Chat سپس Save to Camera Roll را تپ و در نهایت Never را انتخاب کنید (جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری). این فرآیند را باید برای هر مخاطب یا گروهی که می خواهید دانلود خودکار را برای آن غیرفعال کنید، تکرار کنید.

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ

 

منبع