اینستاگرامشبکه های اجتماعی

آموزش جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

نوشته شده در ۳ سال پیش | ۱ دیدگاه ارسال شده است

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

آیا به دنبال راهی برای جستجو در پیام های اینستاگرام هستید؟ اینستاگرام تمام قابلیت های یک شبکه پیام رسان، از جمله امکان تماس تصویری، ارسال عکس، فیلم و… را دارد. با این وجود زمانیکه دنبال پیام خاصی در دایرکت هستید، جز اینکه خودتان در کل چت بگردید راهی ندارید. خوشبختانه راه ساده تری وجود دارد. همراه ما با آموزش تصویری جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام باشید.

می توانید آخرین نسخه برنامه اینستاگرام را برای اندروید از لینک Google Play و برای سیستم عامل ios از لینک App Store دانلود نمایید.

نکته: شما می توانید برای دانلود برنامه های ساخت پست و استوری حرفه ای، مبحث معرفی و دانلود برنامه انتشار پست و استوری حرفه ای در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

 

نحوه جستجو در متن پیام های دایرکت اینستاگرام

امروزه اکثر ما برای برقراری ارتباط از اینستاگرام استفاده میکنیم. این پلتفرم یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی هست ولی مشکلاتی مانند پاک نشدن کامل تاریخچه جستجو و نبودن ابزاری برای جستجو در چت ها و … را دارد.

تنها راهی که می توانید چت های دایرکت اینستاگرام را جستجو کنید، از طریق ابزار Data Download است. می توانید با استفاده از این ابزار، تمام اطلاعاتی که در اینستاگرام دارید از جمله تصاویر و فیلم هایی که پست کرده اید، پیام های دایرکت، اطلاعات شخصی و… را ایجاد و دانلود کنید. از آنجا که این پرونده ها در قالب متن هستند، به راحتی می توانید آنها را با هر ویرایشگر متنی که در رایانه شما موجود است، جستجو کنید. تا زمانی که اینستاگرام یک ابزار جستجوی رسمی اضافه نکند، این یک راه حل مفید است که می توانید در ناامید ترین شرایط، به آن اعتماد کنید.

 

جستجو در چت دایرکت اینستاگرام در موبایل

برای سرچ متن دایرکت در اینستاگرام، برنامه Instagram را در iPhone یا Android دستگاه خود باز کنید. سپس وارد Profile خود شوید.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

روی سه خط در گوشه بالا سمت راست بزنید تا یک منوی کناری نمایش داده شود.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

سپس مسیر Settings > Security > Download Data دنبال کنید.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سپس دکمه آبی رنگ Request Download را انتخاب کنید. بزودی ایمیلی همراه لینک دانلود داده های خود، دریافت می کنید.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

 

جستجو دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر

برای سرچ در پیام های دایرکت اینستاگرام، روی نماد پروفایل خود در وب سایت اینستاگرام، کلیک کنید.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

سپس به Settings > Privacy & Settings > Request Download بروید.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

 

جستجو در پی ام های دایرکت اینستاگرام

برای جستجو چت اینستاگرام، پس از دانلود پوشه ZIP، محتوای آن را در رایانه یا تلفن خود استخراج کنید. فایل messages.json را باز کنید.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

ممکن است محتوای فایل، بسیار پر پیچ و خم به نظر برسد، اما نیازی به درک آن نیست. تنها چیزی که شما باید بدانید اینکه از همه پیامهای دایرکت شما ثبت شده است.

برای پیدا کردن متن در چت دایرکت اینستاگرام، دستور جستجو Ctrl + F در ویندوز، Cmd + F در Mac و گزینه جستجو در مدیریت فایل تلفن خود را اجرا کنید، سپس کلمه کلیدی خود را تایپ کنید. در صورت مطابقت متن برجسته خواهد شد.

جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام

از آنجا که هر پیام با زمان و فرستنده خود ثبت شده است، می توانید از تاریخ و نام مخاطب به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید. داده ها به ترتیب معکوس زمانی ثبت می شوند. بنابراین، برای خواندن مکالمه کامل مرتبط با کلمه کلیدی خود، به سادگی به بالا یا پایین بروید.

 

منبع

۰ دیدگاه را شما می توانید ببینید
  1. Amin گفت:
    میخوام بدونم json که اینستا میفرسته به ایمیل رو از این حالت ناخوانا در بیارم و قشنگ بتونم بخونم