تلگرامشبکه های اجتماعی

آموزش فعال کردن و تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در تلگرام

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

فعال کردن و تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در تلگرام

نحوه فعال کردن و تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در تلگرام

به جرات میتوان گفت که همه کاربران متوجه چراغ نوتیفیکیشن تلگرام شده اند. وقتی پیام نا خوانده ای داشته باشید چراغ نوتیفیکیشن تلگرام در بالای گوشی شما به نمایش در خواهد آمد. میتوانید رنگ آن را در چراغ نوتیفیکیشن تلگرام تغییر دهید. وقتی نوتیفیکیشن داشته باشید، این نور به رنگ پیش فرض خود، که سبز چشمک زن است در می آید. همانطور که گفته شد این نور را میتوان به دلخواه خود ویرایش کنید. ما در این مبحث به چگونگی فعال کردن و تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در تلگرام می پردازیم.

نکته: آخرین نسخه برنامه تلگرام را برای اندروید از لینک Google paly و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

همچنین شما می توانید برای آشنایی با چگونگی نصب تلگرام روی ویندوز و مروگر و نسخه وب تلگرام مبحث آموزش نصب و استفاده از تلگرام روی کامپیوتر و مرورگر و نسخه وب را مطالعه نمایید.

 

مراحل فعال کردن و تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در تلگرام

۱. بروی سه خط سمت راست بالای صفحه تلگرام کلیک کنید. تنظیمات را انتخاب کرده و گزینه notifications and sounds را انتخاب کنید. یک منو باز خواهد شد. در اینجا دو قسمت وجود دارد که ما با آن کار داریم:

فعال کردن و تغییر رنگ چراغ نوتیفیکیشن در تلگرام

الف) پیغام پیام: تنظیم برای پیام هایی که از جانب مخاطبین دریافت میکنید

ب) پیام گروه: تنظیم برای پیام هایی که در گروه دریافت میکنید.

پیغام های پیام و پیغام های گروه شامل هشدار، رنگ LED لرزش، نمایش پیام، اولویت، صدا، و پیام شناور (pop-up messages)

۲. حال بروی قسمت رنگ LED کلیک کنید و از رنگ های موجود یکی را انتخاب کنید. گزینه set را انتخاب کرده تا تغییرات را اعمال کنید. خواهید دید که رنگ مقابل رنگ LED تغییر کرده است.

 

۱. چطور میتوان چراغ نوتیفیکیشن را غیر فعال کرد؟

گاهی ممکن است بخواهید برای مخاطب خاصی چراغ LED را خاموش کنید. به این منظور بروی اسم مخاطب در قسمت مخاطبی کلیک کرده و گزینه notification and sounds را انتخاب کنید. و سپس به قسمت notifications بروید. حالا به قسمت displays بروید. در نتیجه اگر مخاطب برای شما پیامی بفرستد صدای گوشی و LED غیر فعال خواهد شد.

 

۲. آیا میتوان برای مخاطبین متفاوت رنگ نوتیفیکیشن متفاوتی استفاده کرد؟

بله میتوانید برای هر کدام از مخاطبین تلفن همراه خود رنگ چراغ نوتیفیکیشن متفاوتی استفاده کنید. کافیست مخاطب مورد نظر را از لیست مخاطبین انتخاب کرده و به قسمت چت بروید. در بالای صفحه بروی اسم پروفایل او ضربه زده و گزینه enable customize notification را تیک بزنید. حال رنگی که برای LED او میخواهید ا انتخاب کرده و ذخیره نمایید. اینگونه با نگاه کردن به چراغ LED میتوانید بفهمید پیام از کدام مخاطب شماست.

 

منبع