آموزش اندرویدبرنامه اندروید

آموزش روش های تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی اندروید

نوشته شده در ۳ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی

روش های تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی

یکی از بهترین ویژگی های اندروید کنترل داشتن بروی همه چیز است، از عکس صفحه تا نرم افزار های پیش فرض برای هر کار. تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی اندروید از آنچه به طور پیش فرض روی گوشی شما نصب شده بود تجربه ای متفاوت در پیامک زدن برای شما به همراه خواهد داشت. بسیاری از پیام رسان ها فارق از چندین تم زیبایی که در اختیار شما میگذارند، ویژگی هایی نیز دارند که مثل آن را جایی نخواهید دید.

نه اینکه بگوییم نرم افزار پیش فرض پیام رسان گوشی موبایل بدرد نخور است، ولی شاید بد نباشد سری به نرم افزار های دیگر بزنید تا بفهمید دنیا در دستان کیست؟ Play Store در بین نرم افزار های پیام رسان عرق شده است و ممکن است انتخاب نرم افزار مناسب، نصب آزمایشی آن و امثال این امور از شما وقت بسیاری بگیرد.

شما می توانید برای آشنایی با کاربردی ترین و بهترین برنامه های ضبط تماس در گوشی آن مبحث معرفی و دانلود بهترین برنامه های ضبط تماس در اندروید را مطالعه نمایید.

 

قدم اول: نرم افزار پیام رسان پیش فرض خود را پیدا کنید

پیشنهاد ما چهار نرم افزار تکسترا (لینک دانلود)، هندسنت (لینک دانلود)، چامپ اس ام اس (لینک دانلود) و گوگل مسیج (لینک دانلود) هستند.

تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی

ممکن است بخواهید چندین نرم افزار را برای آزمایش دانلود کنید ولی به پیشنهاد ما گوش کنید و تعداد را پایین نگه دارید. چند نرم افزار پیام رسان (۲ یا ۳ مورد) را دانلود کنید و بعد زا آن از Play Store خارج شده و سراغ مرحله بعدی بروید. هر زمان که مایل باشید میتوانید این پروسه را تکرار کنید.

 

قدم دوم: نرم افزار پیام رسان پیش فرض خود را تغییر دهید

دو روش اصلی برای تغییر نرم افزار پیام رسان پیش فرض وجود دارد. هر دو روش به یک شکل عمل میکنند، و تنها بستگی به حس و حال شما در لحظه دارد وقتی از اندروید صحبت میکنیم همیشه چندین راه برای رسیدن به هدف وجود دارد.

 

روش ۱: نرم افزار پیام رسان را برای بار اول باز کنید

تمامی ورژن های جدید اندروید به نرم افزار این اجازه را میدهند که از شما بخواهند آن را به عنوان نرم افزار پیش فرض تنظیم کنید. لیستی از تمام نرم افزار های پیام رسانی که نصب کرده اید نمایش داده خواهد شد و میتوانید آن نرم افزاری که میخواهید آن را به عنوان نرم افزار پیش فرض تنظیم کنید را انتخاب کنید. نرم افزار را انتخاب کنید و آن را به عنوان پیش فرض (Set as default) تنظیم کنید. سیستم شما از آن به بعد این نرم افزار را به عنوان نرم افزار پیام رسان پیش فرض خواهند شناخت. و تمام!

تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی

بعد از آن به صفحه اصلی پیام رسان فرستاده خواهید شد که میتوانید بلافاصله پیامک فرستادن را شروع کنید. محدودیتی در تعداد دفعات تغییر نرم افزار پیش فرض وجود ندارد لذا اگر نرم افزار پیام رسان دیگری نیز باز کنید داستان از همین قرار خواهد بود. قدری از آن استفاده کنید و بعد نرم افزار های دیگر را انتخاب کنید تا ایده ال خود را بیابید.

 

روش دوم: از طریق تنظیمات سیستم

این روزها اکثر دستگاه ها اجازه جستجو برای تنظیمات را در قسمت settings به شما میدهند. این موضوع زمانی به کار می آید که نمیدانید تنظیماتی که به دنبال آن هستید کجا قرار دارد. روی آیکون جستجو بزنید و عبارت default apps یا فقط default را جستجو کنید و عبارتی که کاملا با آنچه میخواهیم شباهت دارد را انتخاب کنید.

تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی

صفحه اصلی Default apps لیستی از نرم افزار هایی که برای کاری به طور پیش فرض انتخاب شده اند را نشان میدهد. روی پیام رسان (SMS App) کلیک کنید. تا لیست نرم افزار های پیام رسان نصب شده نمایش داده شود، روی نرم افزاری که میخواهید به طور پیش فرض از آن استفاده کنید ضربه بزنید و بعد پیامی که باز میشود را با انتخاب گزینه ok تایید کنید.

تغییر برنامه ارسال پیامک روی گوشی
بعد از این کار نرم افزار پیام رسان پیش فرض شما انتخاب شده است و آماده حرکت هستید! سیستم از این به بعد آن نرم افزار را برای پیام رسانی استفاده میکند. حال میتوانید در نرم افزار گشت و گذار کنید و میتوانید آیکون آن را بروی صفحه خانه بیاورید و جایگزین نرم افزار پیام رسان قبلی کنید. قدری از آن استفاده کنید و پیام رسان های دیگر را نیز محک بزنید تا نرم افزار مناسب خود را پیدا کنید.

 

منبع