اینترنتموبایل

آموزش ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام (Close Friends)

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام

نحوه ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام (Close Friends)

اینستاگرام یک بستر عالی برای به اشتراک گذاشتن عکس ها و فیلم ها با افراد سراسر دنیا است، اما اشتراک گذاری عکس ها با گروه های کوچک تر تقریبا غیرممکن است. شما می توانید مستقیما تصاویر، داستان ها یا پیوندهای خود را به دوستان ارسال کنید، اما این کار فقط برای یک نفر در هر زمان یا در گپ های گروهی که ایجاد می کنید، کار می کند. برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود با گروه کوچکی از افرادی که بیش از همه به آن ها اهمیت می دهید، می توانید از لیست “Close Friends” یا “دوستان نزدیک” استفاده کنید. بخش دوستان صمیمی یا نزدیک در اینستاگرام، به تازگی در آن اضافه شده و بسیار گسترش پیدا کرده است. در این مبحث به آموزش ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام (Close Friends) می پردازیم.

شما می توانید آخرین نسخه برنامه اینستاگرام را برای اندروید از لینک Google Play و برای سیستم عامل ios از لینک App Store دانلود نمایید.

نکته: شما می توانید برای آگاهی از چگونگی جلوگیری اشتراک گذاشتن استوری اینستاگرام، مبحث آموزش جلوگیری اشتراک گذاشتن استوری اینستاگرام در دایرکت دیگران را مطالعه نمایید.

 

۱. دوستان نزدیک خود را لیست کنید ( اگر قبلا انجام نداده اید)

دقیقاً مانند بهترین ویژگی های اینستاگرام، استفاده از Close Friends یا دوستان نزدیک بسیار ساده است:

ابتدا مطمئن شوید که آخرین نسخه اینستاگرام برای iOS یا Android را دارید. سپس نماد نمایه خود در پایین سمت راست را انتخاب کرده و سپس منوی بالای صفحه سمت راستتان را انتخاب کنید. “Close Friends” یا “دوستان نزدیک” را از بین گزینه ها انتخاب کنید. شما می توانید از بخش “Suggestions” یا “پیشنهادات” دوستان و فالوئرهای خود را در اینستا ببینید و آن ها را به بخش دوستان نزدیک خود اضافه کنید، در حالی که “Your List” یا “لیست شما” به شما امکان می دهد تمام نام های اضافه شده به دوستان نزدیک را بتوانید ببینید، همچنین شما می توانید هر کدام از دوستان خود را از این لیست حذف کنید.

زمانی که شما کسی را به بخش دوستان نزدیک اضافه می کنید یا کسی را از بخش دوستان نزدیک خود حذف می کنید، کسی متوجه نخواهد شد. در واقع هیچ پیامی برای شخص مقابل نخواهد رفت. پس نیازی نیست که نگران باشید. شما می توانید به راحتی این کار را به صورت ناشناس انجام دهید. به علاوه اینکه هیچکس نمی تواند لیست بخش دوستان نزدیک شما را ببیند. بنابراین، در بخش حریم خصوصی مشکلی نخواهید داشت.

ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام

 

دوستان نزدیک خود را اضافه کنید

این روند در Threads یکسان است. از دوربین، نماد خانه را انتخاب کنید، سپس نماد منو در گوشه بالا سمت چپ را انتخاب کنید. در آخر، گزینه “Close Friends” یا “دوستان نزدیک” را انتخاب کنید. هم اکنون می توانید دوستان خود را به لیست اضافه کرده یا آن ها را از لیست حذف کنید. از نوار جستجو برای یافتن کاربرانی که در لیست اصلی نیستند استفاده کنید.

ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام

 

۲. برای دوستان نزدیک خود، استوری مورد نظر را به اشتراک بگذارید

بعد از اینکه لیست مورد نظر خود را تهییه کردید، می توانید لیستی از اسامی دوستان خود را در بخش دوستان نزدیک ببینید. بخش دوستان نزدیک خود را انتخاب کنید و استوری شما برای دوستان نزدیکتان ارسال کنید. وقتی استوریتان را برای دوستانتان ارسال می کنید، برای دوستان شما در قسمت استوری ها دایره سبزی نمایش داده می شود. در آن زمان، دوستان شمت متوجه می شوند که دوستان نزدیک شما هستند. به همین ترتیب، اگر نشان سبز را در اطراف داستان یک دوست مشاهده کردید، شما می دانید که به لیست دوستان نزدیک آن ها اضافه شده اید.

ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام

 

۳. ارسال پیام برای دوستان نزدیک

خب، شما هم اکنون یاد گرفته اید که چگونه می توانید یک استوری برای دوستان نزدیک خود بگذارید. اینستاگرام این امکان را برای شما به صورت آزمایشی قرار داده است. اما اینستاگرام فقط درباره استوری این تصمیم را گرفته است. اینستاگرام هنوز درباره داشتن پست برای دوستان صمیمی تصمیمی نگرفته است. بنابراین، زمانی که اینستاگرام این موضوع را در نظر گرفت و در برنامه خود، اعمال کرد، ما حتما این مقاله را به روز رسانی کرده و به شما یاد خواهیم داد که چگونه می توانید برای دوستان صمیمی خود پست بگذارید.

کاری که می توانید انجام دهید این است که پست های اینستاگرام موجود را به عنوان DM ( Direct Message یا پیام های خصوصی) به اشتراک بگذارید. شما می توانید پیوند را برای ارسال به یک شخص یا گروه در پیام های مستقیم به اشتراک بگذارید، اما بهترین راه برای اطمینان از ارسال فقط دوستان نزدیک است؟ آن را از طریق موضوعات به اشتراک بگذارید.

تا قبل از اینکه اینستاگرام گزینه “Share to Threads” یا “اشتراک به موضوعات” را اضافه کند، بهترین کار بعدی، کپی کردن لینک پست است. سه نقطه در گوشه بالا و سمت راست یک پست را انتخاب کنید سپس گزینه “Copy Link” یا “کپی پیوند” را انتخاب کنید. سپس، Threads را باز کنید، نماد خانه در بالای صفحه را انتخاب کنید، موضوع مورد نظر خود را بیابید و پیوند خود را در گپ قرار دهید.

ارسال پست و استوری به دوستان نزدیک در اینستاگرام

این راه حل، به شما امکان نمی دهد برای همه افراد در فهرست دوستان نزدیک خود بطور جداگانه لینک ارسال کنید، بنابراین باید این کار را برای تک تک دوستان خود انجام دهید.

 

منبع