اینترنت

آموزش گرفتن برگ ثنا یا پرینت از مشخصات ثبت شده در ثنا

کیان ۳ هفته پیش دیدگاه

آموزش گرفتن برگ ثنا

آموزش گرفتن برگ ثنا

ابلاغیه‌های قضایی تا مدت ها قبل به صورت دستی و کتبی توسط مامورین قوه قضاییه به محل سکونت یا کار افراد ارسال می‌شد که مشکلات زیادی را در پی داشت که باعث شد قوه قضاییه با توجه به اهمیت موضوع در سال ۱۳۹۵ برای حفظ حریم خصوصی افراد و کاهش هزینه‌های خدمات سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی را راه‌اندازی کند تا افراد بتوانند بصورت غیرحضوری و الکترونیک به ابلاغ‌های قضایی خود بدون هیچ مشکلی دسترسی داشته باشند.بعد از ثبت نام تمامی پرونده های قضایی از جمله ابلاغیه ها در این سامانه و در پورتال شخصی افراد قرار می گیرد تا در زمان معین شده به دادسرا مراجعه کنند. (مراجعه به دادسرا ملزم به ثبت نام در سامانه ثنا است). به همین دلیل ما برای شما آموزش گرفتن برگ ثنا را به به سادگی توضیح می دهیم.

نکته: شما می توانید برای آشنایی با چگونگی بازیابی رمز عبور فراموش شده سامانه ثنا خود، مبحث آموزش بازیابی رمز ثنا برای مشاهده ابلاغیه های قضایی را مطالعه نمایید.

 

برگ ثنا چیست؟

از زمانی که همه ی وام گیرنده ها و دریافت کنندگان تسهیلات از بعضی بانک ها اعم از وام گیرنده و ضامن لازم است در سامانه ثنا ثبت نام کرده و با در دست داشتن شناسه قضایی به بانک مراجعه کنند. از این پس تمامی اظهارنامه ها و سایر اوراق قضایی مربوط به بانک و مشتریان آن به صورت الکترونیکی در سامانه ابلاغ الکترونیک قوه قضاییه قرار می گیرد که به برگ ثنا در بانک ها معروف است.

 

نحوه گرفتن پرینت ثنا ( برگ ثنا )

۱. اگر در سامانه ثنا ثبت نام نکرده اید،ثبت نام خود را تکمیل کنید.

۲. گزینه تغییر اطلاعات را انتخاب کنید.

۳. سپس اطلاعات خواسته شده ( شماره ملی و رمز شخصی سامانه ثنا ) را وارد نموده و وارد مرحله بعد شوید و اگر رمز موقت خود را فراموش کردید با انتخاب گزینه « رمز عبور خود را فراموش کرده ام » رمز شخصی جدیدی را دریافت کنید.

آموزش گرفتن برگ ثنا

۴. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، در منوی جدید گزینه « چاپ اطلاعات ثبت نام» را انتخاب کنید و  پرینت استعلام سامانه ثنا را دریافت کنید.

آموزش گرفتن برگ ثنا

کیان