اینترنتشبکه های اجتماعیواتساپ

آموزش پنهان کردن About در واتساپ

نوشته شده در ۱ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

پنهان کردن About در واتساپ

چگونه می توانم About واتساپ را برخی از مخاطبانم مخفی کنم؟

امروزه با گسترش شبکه ها و پیام رسان های اجتماعی کاربران این نرم افزار ها همواره به دنبال ترفند ها و تکنیک های این اپلیکیشن ها هستند. واتساپ نیز یکی از پیام رسان های محبوب نزد کاربران می باشد که در سال های اخیر توانسته با پیام رسان های قدیمی تر مانند تلگرام رقابت کند. یکی از قابلیت های جالب این نرم افزار  بخش About آن می باشد که در واقع مانند بیو در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های دیگر می باشد و افراد می توانند متن های مورد نظر خود را در نرم افزار واتساپ با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. در بعض مواقع ممکن است کاربران بخواهند تا برخی از مخاطبانشان نتوانند About هایی که به اشتراک می گذارند را ببینند. توسعه دهندگان واتساپ که همواره به دنبال جلب رضایت بیشتر کاربرانشان بوده اند قابلیت مخفی کردن About  برای برخی افراد را به نرم افزار واتساپ اضافه کرده اند. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم تا نحوه پنهان کردن About در واتساپ برای برخی از افراد را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

نکته: شما می توانید آخرین نسخه برنامه واتساپ را برای اندروید از لینک Google play و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

نکته: همچنین می توانید برای آشنایی با چگونگی استفاده از قابلیت Broadcast در واتساپ، مبحث آموزش استفاده از قابلیت Broadcast در واتساپ را مطالعه نمایید.

 

نحوه پنهان کردن About واتساپ برای برخی از افراد

همان طور که پیش تر به آن اشاره کردیم در هنگام به اشتراک گذاری متن در بخش About نرم افزار واتساپ ممکن است تمایل داشته باشید تا برخی از مخاطبان خود را که شماره شما را دارند و می توانند مطالب های شما را مشاهده کنند، پنهان کنید تا دیگر توانایی انجام این کار را نداشته باشند.

بدین ترتیب اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که به دنبال یادگیری چگونگی انجام این کار هستید اما نمی دانید چگونه؟ باید به شما بگوییم که پروسه سختی را پیش رو ندارید و تنها کافیست به ترتیب و طبق مراحل ارائه شده در مطلب زیر پیش بروید:

۱. در اولین و ابتدایی ترین مرحله باید نرم افزار خود را از طریق مارکت های موجود به روز رسانی نمایید.

۲. پس از دانلود و نصب نسخه ی جدید، آن را از منوی برنامه های خود انتخاب و اجرا کنید.

۳. در این مرحله باید بر روی آیکون به شکل سه نقطه عمودی که در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید.پنهان کردن About در واتساپ

۴. در منوی جدیدی که برای شما نمایان خواهد شد، ار بین گزینه های موجود به دنبال گزینه Settings بگردید و آن را انتخاب کنید.

پنهان کردن About در واتساپ

۵. در منوی ظاهر شده، به دنبال گزینه Account یا حساب کاربری بگردید و آن را انتخاب کنید.

پنهان کردن About در واتساپ

۶. سپس در این منو، گزینه Privacy را انتخاب نمایید.

مرحله 6

۷. در منوی تنظیمات بخش امنیت واتساپ، بر روی گزینه About کلیک کنید.

مرحله 7

۸. در این بخش سه گزینه برای شما نمایان می شود که در ادامه هریک از آن را برای شما توضیح خواهیم داد:

– My contacts: در صورت انتخاب این گزینه، بیو های شما برای تمامی مخاطبین تلفن همراهتان نمایش داده خواهد شد.

– My contacts expert: با انتخاب این گزینه، About های واتساپ برای تمام مخاطبینتان به جز افرادی که مشخص می کنید نمایان خواهد شد.

– Only share with: با انتخاب این گزینه نیز شما انتخاب می کنید که بیو هایتان تنها برای یک یا تنها چند مخاطب خاصتان نمایش داده شود.

مرحله 8

۹. در نهایت می توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در صورتی که می خواهید تعداد خاصی از مخاطبینتان توانایی مشاهده بیو های شما را نداشته باشند باید گزینه دوم یعنی My contacts expert را انتخاب نمایید.

۱۰.  در صورت انتخاب، لیست مخاطبین تلفن همراهتان نمایان خواهد شد و شما می توانید افرادی که نمی خواهید About های شما را ببینند، انتخاب نموده و در نهایت آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست پایین صفحه را انتخاب کنید.

بدین ترتیب، همان طور که مشاهده نمودید، در آموزش بالا به شما آموختیم که چگونه می توانید به راحتی و تنها با گذراندن چند مرحله ی ساده در منوی تنظیمات نرم افزار واتساپ، بخش About خود را از دید برخی کاربران مخفی نمایید.