اینترنتموبایل

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

این روزها گاهی اوقات ممکن است کاربران بخواهند موقعیت جغرافیایی خود را با خانواده، دوستان و یا هر فرد دیگری به اشتراک بگذارند. اینجاست که قابلیت‌هایی همچون اشتراک موقعیت مکانی در برخی اپلیکیشن‌ها می‌تواند مفید واقع شود. واتساپ نیز یکی از این اپلیکیشن‌هاست که در ادامه برآنیم با نحوه اشتراک موقعیت جغرافیایی یا همان نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ آشنا شویم.

شما می‌توانید این نرم افزار را از طریق لینک Google play برای گوشی‌های اندروید و از لینک App store برای گوشی‌های ios و همچنین از طریق سایت رسمی این اپلیکیشن به آدرس whatsapp.com/download برای تمامی سیستم عامل‌ها از جمله ویندوز، لینوکس، مکینتاش و گوشی‌های همراه دانلود و نصب کنید.

نکته: برای آموزش ساخت اکانت و چگونگی حذف آن در واتساپ و نحوه خارج شدن از بلاک در واتساپ مقاله آموزش ساخت اکانت واتساپ را مطالعه نمایید.

 

مراحل ارسال لوکیشن در واتساپ:

۱. نرم افزار واتساپ را بر روی گوشی خود اجرا کنید.

۲. روی علامت + در قسمت پایینی و سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

۳. گزینه Locaton را انتخاب نمایید.

نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ

۴. در اینجا، نقشه نمایان می‌شود و می‌توانید موقعیت مکانی خود را مشاهده کنید. اگر موقعیت‌تان را تایید می‌کنید، بر روی گزینه Send Your Current Location تب کنید.

با انتخاب این گزینه، موقعیت شما در قالب یک پیام به شخص مخاطب مورد نظر شما ارسال می‌شود.

 

ارسال لوکیشن لحظه در واتساپ

واتساپ امکان دیگری را نیز در قالب ویژگی Share Live Location  یا ارسال لوکیشن لحظه برای کاربران خود فراهم کرده است. این قابلیت نیز برای اشتراک موقعیت مکانی است اما با این تفاوت که برای موقعیت‌هایی به کار می‌رود که ممکن است شما برای مدت طولانی در آن منطقه نباشید و جابجا شوید. در این حالت، واتساپ موقعیت شما را به طور مداوم رصد کرده و با بروزرسانی‌هایی که انجام می‌دهد، محل دقیق قرارگیری‌تان را برای شخص مخاطب ارسال می‌کند. برای استفاده از این قابلیت، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

۱. نرم افزار واتساپ را بر روی گوشی خود اجرا کنید.

۲. روی علامت + در قسمت پایینی و سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

۳. گزینه Loction را انتخاب نمایید.

نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ

۴. در اینجا، نقشه نمایان می‌شود و می‌توانید موقعیت مکانی خود را مشاهده کنید. بر روی گزینه Share Live Location کلیک کنید. در اینجا می‌بایست به واتساپ اجازه دهید تا به موقعیت‌تان دسترس داشته باشد. اگر تاکنون این اجازه را نداده‌اید، می‌بایست آن را فعال کنید.

۵. بعد از صدور اجازه، در این مرحله باید زمان مورد نظر برای اشتراک‌گذاری موقعیت خود را مشخص کنید.

با انجام مراحل فوق، موقعیت شما در قالب یک پیام به شخص مخاطب مورد نظر شما ارسال می‌شود.

قابلیت اشتراک موقعیت به صورت زنده، پس از اتمام زمان تعیین‌شده غیرفعال می‌شود. این امکان نیز برای کاربران فراهم شده تا در صورت تمایل، این ویژگی را به صورت دستی و با انتخاب گزینه Stop Sharing غیرفعال کنند.

نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ

 

منبع