اینترنتتلگرامشبکه های اجتماعی

آموزش غیرفعالسازی مجوز ارسال پیام برای اعضای گروه تلگرام

نوشته شده در ۱ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

 غیرفعالسازی مجوز ارسال پیام

چرا نمی توانم در گروه هایی که در آن عضو هستم پیام ارسال کنم؟

گروه ها و کانال های تلگرام یکی از قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار است که نظیر آن ها را در هیچ پیام رسان دیگری نخواهید دید. توسعه دهندگان تلگرام در هر به روز رسانی که برای این برنامه پر طرفدار ارائه می دهند سعی دارند تا به قابلیت ها و امکانات این بخش از این نرم افزار بیافزایند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا نحوه ی غیرفعالسازی مجوز ارسال پیام برای اعضای گروه تلگرام را به شما آموزش دهیم.

آخرین نسخه برنامه تلگرام را برای اندروید از لینک Google paly و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

نکته: همچنین می توانید برای آشنایی با نحوه جستجوی مخاطبین نزدیک به شما در تلگرام، مبحث آموزش جستجوی مخاطبین نزدیک به شما در تلگرام را مطالعه نمایید.

 

چگونگی غیرفعالسازی مجوز ارسال پیام برای اعضای گروه تلگرام

اگر از کاربران نرم افزار محبوب تلگرام هستید ممکن است برایتان پیش آمده باشد که در برخی از گروه هایی که در آن ها عضو هستید نتوانید پیام ارسال کنید. باید به شما بگوییم که این یکی از قابلیت های جدید نرم افزار تلگرام است که به تازگی به این برنامه افزوده شده است تا از طریق آن صاحبان گروه ها بتوانند در صورت تمایل این امکان را از کاربران بگیرند و به آن ها اجازه ارسال پیام ندهند. البته قابلیت ها و امکانات دیگری را نیز در اختیار این افراد قرار می دهد اما در این مطلب قصد داریم تا نحوه ی غیر فعال سازی این قابلیت را به شما آموزش دهیم.

بدین ترتیب اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که به دنبال یادگیری نحوه انجام این کار هستید اما نمی دانید چگونه؟ باید به شما بگوییم که پروسه سختی را پیش رو ندارید و تنها کافیست به ترتیب و طبق مراحل ارائه شده در ادامه پیش بروید:

۱. در اولین و ابتدایی ترین مرحله باید نرم افزار تلگرام خود را از طریق مارکت های موجود به روز رسانی نمایید.

۲. پس از دانلود و نصب نسخه ی جدید، نرم افزار تلگرام را از منوی برنامه های خود انتخاب و اجرا کنید.

۳. سپس در منوی اولیه نرم افزار تلگرام، از بین تمام کانال ها و چت های تلگرامتان، گروه مورد نظر خود را جستجو کنید.

۴.  در این بخش باید بر روی نام  گروه که در بالای صفحه قرار دارد، ضربه زده تا اطلاعات آن برایتان نمایش داده شود.

 غیرفعالسازی مجوز ارسال پیام

۵. در منوی جدیدی که برای شما نمایان می شود، آیکون به شکل مداد که در گوشه سمت راست و بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.

 غیرفعالسازی مجوز ارسال پیام

۶. در این بخش باید گزینه Permissions  را از بین گزینه های موجود پیدا و انتخاب کنید.

مرحله 6

۷. در مرحله ی جدید گزینه هایی پیش روی شما قرار می گیرند که در واقع قابلیت های گروه های تلگرامی هستند که صاحبان آن ها می توانند آن ها را فعال و یا غیرفعال کنند.

نکته: به این نکته نیز توجه داشته باشید که تمام گزینه های این بخش به صورت پیش فرض در حالت فعال قرار دارند.

۸. جهت غیرفعالسازی مجوز ارسال پیام برای اعضای گروه کافیست با کلیک بر روی گزینه غلطکی Send Message، ان را در حالت غیرفعال قرار دهید.

مرحله 8

بدین ترتیب همان طور که مشاهده نمودید در آموزش بالا به شما آموختیم که چگونه می توانید به راحتی و تنها با طی نمودن چند مرحله ی ساده در منوی تنظیمات گروه های نرم افزار تلگرام که صاحب آن ها هستید، اجازه ارسال پیام را برای کاربران و اعضای خود غیر فعال نمایید تا کاربران در حالیکه عضو این گروه ها هستند و از آن ها استفاده می کنند، امکان ارسال پیام و گفتگو با دیگر کاربران را نداشته باشند.

نکته: نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها صاحبان گروه ها اجازه انجام این کار را دارند.