اینترنتتلگرامشبکه های اجتماعی

آموزش جستجوی اعضا در کانال و گروه تلگرام

نوشته شده در ۱ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

جستجوی اعضا در کانال و گروه تلگرام

چگونه می توانم نام اعضای کانال ها و گروه های تلگرام را جستجو کنم؟

نرم افزار محبوب و پر طرفدار تلگرام یکی از آن دسته پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی ای است که همواره در حال آپدیت کردن و بهتر نمودن خود می باشد تا بتواند کاربران بیشتری را در سراسر جهان جذب خود نماید و در همین راستا در جهت محقق کردن این هدف، در تلاش است تا به امکانات و قابلیت های خود  اضافه کند. یکی از قابلیت هایی که به تازگی و در نسخه های اخیر این برنامه به آن افزوده شده است، قابلیت جستجوی نام اعضا در کانال ها و گروه های نرم افزار تلگرام می باشد که این عمل از آن دسته کارهایی است که تنها مالکان این گروه ها و کانال ها قادر به انجام دادن آن هستند و تنها آن ها می توانند تمام اعضا را مشاهده کنند و به آن ها دسترسی داشته باشند. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم تا نحوه ی جستجوی اعضا در کانال و گروه تلگرام را به شما آموزش دهیم.

آخرین نسخه برنامه تلگرام را برای اندروید از لینک Google paly و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

نکته: همچنین می توانید برای آشنایی با نحوه غیرفعال سازی مجوز تغییر اطلاعات گروه برای اعضای تلگرام، مبحث آموزش غیرفعالسازی مجوز تغییر اطلاعات گروه برای اعضای تلگرام را مطالعه نمایید.

 

چگونگی جستجوی اعضا در کانال و گروه تلگرام

اگر شما از مالکان گروه و یا کانال های تلگرام باشید حتما برایتان پیش آمده است که به دنبال یکی از اعضای خود در این گروه ها و کانال ها بوده باشید و برای انجام آن وقت زیادی را صرف کرده باشید. خوشبختانه نرم افزار اینستاگرام در قابلیت جدیدی که ارائه داده است این مشکل را برای کاربران خود رفع نموده است تا بوسیله این قابلیت دیگر نیازی به صرف وقت زیاد برای انجام این کار نباشد و تنها با جستجو کردن نام کاربر بتوانند آن شخص را به راحتی پیدا کنند.

بنابر این ، اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که به دنبال راهی برای یادگیری انجام این کار هستید اما نمی دانید چگونه باید به شما بگوییم نیازی به نگرانی نیست تنها کافیست به ترتیب و طبق مراحل ارائه شده در مطلب زیر پیش بروید:

۱. در اولین و ابتدایی ترین مرحله باید نرم افزار تلگرام خود را از طریق مارکت های موجود به روز رسانی نمایید.

۲. پس از دانلود و نصب نسخه ی جدید، نرم افزار تلگرام را از منوی برنامه های خود انتخاب و اجرا کنید.

۳. سپس در منوی اولیه نرم افزار تلگرام، از بین تمام کانال ها و چت های تلگرامتان، کانال یا گروه مورد نظر خود را جستجو کنید.

۴.  در این بخش باید بر روی نام کانال یا گروه ضربه زده تا اطلاعات آن برایتان نمایش داده شود.

جستجوی اعضا در کانال و گروه تلگرام

۵. در منوی جدیدی که برای شما نمایان می شود، آیکون به شکل سه نقطه عمودی که در گوشه سمت راست و بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.

جستجوی اعضا در کانال و گروه تلگرام

۶. در ابن مرحله باید در منوی جدید نمایش داده شده، بر روی گزینه Seatch members کلیک کنید.

مرحله 6

۷. سپس به بخش جدیدی هدایت می شوید که در ابتدای صفحه و در بخش مشخص شده باید نام کاربر را وارد نمایید.

مرحله 7

۸. در نهایت مشاهده می کنید که پروفایل کاربری شخص مورد نظرتان در کمترین زمان ممکن و به آسانی، در ابتدای صفحه نمایش داده می شود.

بدین ترتیب همان طور که مشاهده نمودید در آموزش بالا به شما آموختیم که چگونه می توانید به راحتی و تنها با گذراندن چند مرحله ی ساده در منوی تنظیمات نرم افزار تلگرام و با ورود به بخش اطلاعات گروه یا کانالی که صاحب آن هستید، شخص یا اشخاص مورد نظرتان که عضو این گروه و یا کانال ها هستند را پیدا کنید.