اینترنتموبایل

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ و لایو لوکیشن در آیفون و اندروید

نوشته شده در ۴ سال پیش | بدون دیدگاه ارسال شده است

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

چگونگی آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

نحوه استفاده از لوکیشن واتساپ بسیار ساده است. برای آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ با ما در این مبحث همراه باشید.

شما می توانید آخرین نسخه برنامه واتساپ را برای اندروید از لینک Google play و برای سیستم عامل ios از لینک App store دانلود نمایید.

نکته: همچنین می توانید برای آموزش نحوه مخفی کردن استوری واتساپ مبحث آموزش مخفی کردن استوری واتساپ برای دیگران را مطالعه نمایید.

 

مراحل ارسال لوکیشن در واتساپ:

۱. پس از اجرا نرم افزار واتساپ در قسمت بالای صفحه نرم افزار گزینه Chats را انتخاب کنید تا بتوانید تمام مکالمات خود را مشاهده نمایید. اگر در صفحه مکالمه یا کسی هستید می توانید با انتخاب گزینه Back در بالای صفحه به صفحه Chats باز گردید.

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

۲. در این قسمت فردی را که می خواهید برای آن لوکیشن ارسال کنید انتخاب نمایید. اگر فرد مورد نظر در لیست چت های شما نیست می توانید با انتخاب گزینه New Chat در پایین صفحه آن را به لیست چت ها اضافه کنید.

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

۳. سپس بر روی گزینه سنجاق پایین صفحه ضربه بزنید. تا یک منو برای شما باز شود.

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

۴. در منو باز شده گزینه Location را انتخاب کنید.

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

۵. در آخر هم برای ارسال موقعیت در واتساپ بر روی گزینه Send Your Current Location ضربه بزنید.

برای فرستادن لوکیشن واتساپ حتما GPS گوشی خود را روشن کنید.

وقتی می خواهید برای اولین بار ارسال لوکیشن واتساپ را امتحان کنید واتساپ برای پیدا کردن موقعیت شما نیاز به دسترسی دارد و یک پیغام برای شما ارسال می کند که باید گزینه Allow یا Ok یا تایید را انتخاب کنید.

 

 

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

نحوه ارسال لوکیشن زنده واتساپ

چند وقتی است که واتساپ قابلیت اشتراک موقعیت زنده را به نسخه رسمی خود اضافه کرده است. لایو لوکیشن واتساپ مکان شما را به صورت لحظه ای به فرد دریافت کننده نمایش می دهد پس در استفاده از آن حتما دقت کنید.

برای اجازه دادن به نرم افزار واتساپ به Settings > Privacy > Location Services > WhatsApp بروید و بر روی Allow ضربه بزنید. از الان به بعد واتساپ می تواند موقعیت شما را رصد کند (پخش زنده در واتساپ).

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

ابتدا برنامه WhatsApp را نصب و اجرا کنید و در پنجره Chats فرد مورد نظر را که می خواهید برای آن موقعیت مکانی ارسال کنید انتخاب نمایید. پس از آن، بر روی گزینه گیره که در پایین صفحه کنار نوار ورودی متن است ضربه بزنید. اکنون روی نماد “Location” کلیک کنید تا نوار “Share Live Location” مشاهده کنید، آن را انتخاب نمایید. و سپس بر روی گزینه Continue ضربه بزنید تا به تنظیمات لوکیشن واتساپ بروید.

پس از آن شما باید مدت زمانی را که می خواهید موقعیت مکانی را به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. مدت زمان مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی فلش سبز ضربه بزنید تا موقعیت شما به صورت لحظه ای برای فرد مورد نظر ارسال گردد. همچنین می توانید در قسمت Add Comment توضیحاتی برای فرد مورد نظر ارسال کنید.

 

نحوه ارسال لایو لوکیشن (Live Location) در آیفون

وقتی شما موقعیت مکانی خود را با فردی به اشتراک می گذارید واتساپ آن را رمز گذاری می کند و فرد دریافت کننده می تواند با کلیک بر روی موقعیت ارسال شده آن را بروز و موقعیت شما را در همان لحظه مشاهده کند.

برای اینکه واتساپ بتواند موقعیت شما را رصد کند باید به آن اجازه دهید که موقعیت شما را از طریق گوشی پیدا کند. برای اجازه دادن به نرم افزار واتساپ به Settings > Privacy > Location Services > WhatsApp بروید و بر روی Allow ضربه بزنید. از الان به بعد واتساپ می تواند موقعیت شما را رصد کند.

به واتساپ بروید و در قسمت Chats فرد مورد نظر را که می خواهید برای آن لوکیشن ارسال کنید انتخاب نمایید. در قسمت پایین صفحه بر روی گزینه سنجاق کلیک و Location را انتخاب کنید.

برای ارسال لایو لوکیشن از گزینه Share Live Location استفاده کنید. سپس مدت زمان نمایش موقعیت مکانی زنده را مشخص کنید. اگر می خواهید توضیحاتی درباره موقعیت مکانی در قسمت Add Comment اضافه نمایید. برای ارسال بر روی گزینه سبز رنگ پایین صفحه ضربه بزنید.

برای لغو اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده بر روی Stop Sharing ضربه بزنید. یک پیغام برای شما ظاهر می شود که باید گزینه Stop Sharing را انتخاب کنید.

برای لغو تمام موقعیت های اشتراک گذاشته شده مراحل Settings > Account > Privacy > Live Location > Stop Sharing > Stop Sharing را انجام دهید.

 

منبع